UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У NASA розповіли, чи може жити пліснява на Марсі

Вчені з NASA та Німецького аерокосмічного центру визначили, що спори чорної плісняви здатні певний час існувати на поверхні Марсу

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Engadget.

Дослідники запустили кілька грибкових та бактеріальних організмів до стратосфери ще в 2019 році в рамках експерименту MARSBOx. Стратосфера, другий основний шар атмосфери Землі, розташована над озоновим шаром. За умовами вона нагадує Червону планету і є ідеальним місцем для відправлення зразків, щоб з'ясувати, чи зможуть вони вижити на Марсі.

Дослідники описали поведінку чорної плісняви у стратосфері. Мікроорганізм міг жити на поверхні Марса лише тимчасово, але вчені виявили, що спори можна "оживити" після їх повернення на поверхню Землі. Команда розмістила спори грибів Aspergillus niger і бактеріальні клітини Salinisphaera shabanensis, Staphylococcus capitis subsp. capitis та Buttiauxella sp. всередині алюмінієвого контейнера MARSBOx.

Всередині контейнера було два шари зразків, причому нижній захищений від випромінювання, щоб NASA могло відокремити вплив випромінювання від впливу інших умов навколишнього середовища. Аеростат NASA переніс контейнер до стратосфери, де зразки потрапили в "марсіанські" умови і зазнавали дії УФ-випромінювання у тисячу разів більшої, ніж тієї, що викликає сонячні опіки.

Катаріна Сіємс, член команди Німецького аерокосмічного центру, пояснила, чому виживання бактерій важливе для космічних подорожей: "Під час довготривалих місій на Марсі з екіпажем ми повинні знати, які мікроорганізми виживуть на Червоній планеті, оскільки деякі можуть становити загрозу здоров'ю для астронавтів. Крім того, деякі мікроби можуть допомогти у вивченні космосу, а також здатні виробляти запаси їжі з матеріалів незалежно від Землі. Це має вирішальне значення, коли космонавти далеко від дому".

Нагадаємо, раніше стало відомо, який мікроорганізм може вижити на Марсі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme