У МОЗ розповіли, у скількох українців були побічні реакції на індійську COVID-вакцину

Тільки 126 осіб із 10 тисяч вакцинованих проти коронавірусу в Україні повідомили про побічні реакції на препарат CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca

Редактор стрічки новин
У МОЗ розповіли, у скількох українців бу…
Фото: Чернівецька ОДА

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає Depo.ua.

"На 10 тисяч (дані на 4 березня, – ред.) у нас було зафіксовано 126 реакцій. Це 1,2%. У чому проявляються ці реакції. Це незначні алергічні реакції – наприклад, почервоніння шкіри у місці уколу, або підвищення температури до різних показників – 37, 38, у когось було і 38,5 градусів, ця температура тримається до декількох годин", - сказав міністр.

Він зазначив, що реакція на вакцину залежить від індивідуальних особливостей кожної людини.

"Такі реакції відбуваються на введення будь-якого імунно-біологічного препарату. Вони повністю знаходяться у межах тих цифр, які є при введенні вакцин від інших захворювань", – наголосив Степанов.

Міністр також запевнив, що вакцина CoviShield відповідає високим стандартам якості.  

"Ще раз хочу наголосити, що вакцина Astra Zeneca, CoviShield, вакцина Astra Zeneca, яка виготовляється на інших заводах – це одна і та сама вакцина. Якість цієї вакцини знаходиться на рівні кращих європейських та світових виробників", – сказав очільник МОЗ. 

Нагадаємо, станом на ранок 5 березня, в Україні отримала щеплення проти коронавірусу 12 481 особа

Як відомо, вакцинація проти коронавірусу в Україні стартувала 24 лютого. Наразі триває перший етап вакцинації – щеплять медичних працівників, які щодня контактують з хворими.

Раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що Міністерство охорони здоров'я України планує в березні провакцинувати 250 тисяч осіб, а з 10 березня має намір робити від 10 до 20 тисяч щеплень в добу. 

Також в Україні хочуть дозволити громадянам, яким потрібно зробити щеплення від коронавірусу для туристичних поїздок і які не потрапляють під перші етапи вакцинації, отримати дозу вакцини позачергово – платно і в комерційних клініках. 

Читайте також: Вакцина від коронавірусу Covishield: Інструкція українською

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme