UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У МОЗ розповіли, чи звільняються медики через страх заразитися коронавірусом

Звільняються ті медики, які не надавали медичної допомоги

Про це заявила заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак, повідомляє Depo.ua з посиланням на ТСН. 

"Страх все-таки має місце. Панічні настрої вже значно менші, ніж були на початку епідемії. Я спілкуюся з дуже багатьма медиками, в мене дуже широка комунікація завжди була, оскільки я достатній час уже працюю в сфері охорони здоров'я. І ті медики, які працюють в інфекційних стаціонарах, в інтенсивних терапіях, вони насправді жертовно працюють, віддають усі свої знання і здоров'я", - сказала вона. 

Микичак додала, що є частина медиків, які бояться насправді, тому вони залишають робочі місця. "Дехто повертається. Що держава робить? Держава звичайно, що включила засоби фінансової стимуляції, тобто є ухвалені постанови Кабінету міністрів про збільшення заробітних плат тих, хто працює з пацієнтами, які мають коронавірусну хворобу, моральна мотивація та чи інша впроваджується. І ще буде достатньо багато інших кроків для того, щоб підтримати медиків. Нам важливо, щоб медики дбали про своє здоров'я, тому що значна частина медиків, які захворіли, - це побутовий шлях інфікування, тобто це не пов'язано з наданням медичної допомоги цим пацієнтам", - сказала вона. 

Також заступниця міністра охорони здоров'я визнала, що є факти недбалості до свого власного захисту, десь такого якогось геройства. "Я реально прошу наших медиків думати про себе, дбати про себе і дотримуватися всіх правил інфекційного контролю. Щодня забезпечення засобами індивідуального захисту в лікарнях України суттєво збільшується і це буде продовжуватися", - підсумувала вона. 

Додамо, у МОЗ прогнозують, що через нехтування карантинних правил під час Великодня, коли близько 130 тисяч українців таки пішли до церков, в Україні очікується сплеск зростання кількості інфікованих новим коронавірусом COVID-19.

за добу коронавірус убив понад 165 тисяч людей по всьому світу, одужали - 624 тисячі. Станом на 09:30 20 квітня, в Україні підтверджено 5 710 випадків COVID-19. Протягом 19 квітня отримано 261 повідомлення про нові підтверджені випадки.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: Україна в ізоляції до 24 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme