У МОЗ пояснили, чому в деяких регіонах ще не відкрилися центри COVID-вакцинації

Центри масової вакцинації наразі не виконують максимальну можливу кількість щеплень, а у низці регіонів вони взагалі ще і не відкрилися

Редактор стрічки новин
У МОЗ пояснили, чому в деяких регіонах щ…
Фото: КМДА

Про це розповів головний санлікар України Ігор Кузін в інтерв'ю Liga.net, передає Depo.ua.

Він розповів, що центри масової вакцинації почали відкривати тоді, коли в країні налагодився графік постачання вакцин і є чітке розуміння, коли який препарат приїде.

"Вже сформований графік до кінця року, ми бачимо кількість та тип вакцин, які приїдуть в країну, оскільки для нас основна ідеологія на 100% забезпечити не лише першою дозою, але й другою. Коли вакцину доставляють до центру вакцинації, розраховують так, щоб ми мали аналогічну резервну кількість для другої дози. Коли це врегулювали, з’явилася ініціатива відкрити повноцінні центри масової вакцинації", – зазначив Кузін.

Головний санлікар вважає, що зараз центри вакцинації доводять свою ефективність – черги стали меншими, врегулювалися питання запису, розведені потоки людей.

Кузін також пояснив, що центри вакцинації поки не виконують свій максимум щеплень.

"Зазвичай перші кілька днів чи тижнів роботи центрів – це напрацювання найкращих алгоритмів руху пацієнтів, розсадка лікарів, формування зони очікування після вакцинації. Зазвичай відбувається певне переформатування вже після того, як вони попрацюють. Деякі центри виходять на максимум, використовують усю потужність бригад, які там працюють. Але більша частина перебуває на етапі налагодження внутрішніх процесів", – зазначив він.

За його словами, відповідальність за те, що в деяких областях досі немає центрів вакцинації, лежить на місцевих чиновниках.

"Рішення про їхнє відкриття – відповідальність місцевих мерів та керівників управлінь чи департаментів охорони здоров’я. Ми закликаємо їх ухвалювати такі рішення. Деякі регіони ще спостерігають, як це працює, деякі вже отримали від нас повний пакет документів, формують бригади лікарів, шукають майданчики. Щоб їх мотивувати чи спростити їм роботу, МОЗ дає чітку інструкцію. Тому цей процес рухається, можливо, він трохи повільний, але примусових чи адміністративних заходів впливу на місця у МОЗ немає", – сказав Кузін. 

Нагадаємо, від початку кампанії вакцинації проти коронавірусу в Україні зробили уже понад 2,5 млн щеплень

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив Міністерству розвитку громад та територій пришвидшити темпи відкриття центрів масової вакцинації населення проти COVID-19 у регіонах України. 

Читайте також: Україна на карантині до 31 серпня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme