У Криму українською розмовляє 4% людей, - опитування

У Криму українську мову рідною для себе вважають 2,7% людей, а 4,2% зізнались, що іноді вдома розмовляють українською.

Про це свідчать результати репрезентативного опитування жителів Криму, проведеного навесні німецьким Центром східноєвропейських і міжнародних досліджень та оприлюдненого 16 листопада, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Російську мову рідною для себе назвали майже 80% кримчан, а кримськотатарську - 8,7%. Тільки українською вдома розмовляє 1% опитаних, лише російською - 83,7%.

Населення анексованого Росією Криму після 2014 року фактично опинилось відрізаним від решти України у питанні подорожей до інших регіонів України та доступу до українських ЗМІ.

За даними ZOiS, 12% кримчан повідомили, що їздили до інших регіонів України протягом останніх майже трьох років, а 93% сказали, що подорожі до України стало здійснювати складніше. Майже 90% опитаних воліли б вільно перетинати кордон між Кримом і Херсонською областю в обох напрямках. При цьому переважна більшість опитаних - 78% - також не відвідували інших регіонів Росії з моменту анексії. Відвідували Росію 22% опитаних, а інші країни - лише 3%.

З часу анексії Криму Росією у 2014 році понад 40% жителів півострова продовжують підтримувати контакти зі своїми родичами в Україні на тому ж самому рівні, що і до анексії. Понад 44% опитаних зізнались, що контактують зі своїми родичами в інших регіонах України трохи рідше, ніж до анексії, а 7,6% відповіли, що роблять це частіше. Лише 7,3% відповіли, що не мають родичів в Україні.

67,8% кримчан назвали себе етнічними росіянами, майже 12% - етнічними кримськими татарами, 7,5%- етнічними українцями.

Як повідомили соціологи, 0,7% кримчан отримують інформацію про події з українських ЗМІ, з російських медіа - 75,7%.

56% опитаних сказали, що не були здивовані діями Росії, яка анексувала півострів. Лише 7,9% відповіли, що не брали участь у референдумі про "приєднання" до Росії у березні 2014 року. Майже 79% опитаних зазначили, що проголосували б так само, як і тоді, 2,4% - проголосували б інакше.

На запитання "де ви почуваєтесь вдома?", 62,7% відповіли, що у "місці, де я живу". Між тим понад 27% назвали своїм домом "Крим" і майже 6% - "Росію". Україну у цьому контексті назвали 0,9% опитаних.

У рамках соціологічного дослідження ZOiS навесні цього року опитані дві тисячі жителів Криму та Севастополя.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme