У Клімкіна мріють підписати угоду про "відкрите небо" з ЄС цього року

У Міністерстві закордонних справ сподіваються на підписання угоди про спільний авіаційний простір з ЄС у 2016 році
Depo.Життя
11 січня 2016 10:27
ФОТО: depo.ua

Про це заявила в.о. представника України при ЄС Любов Непоп в статті "Що змінилося у відносинах Україна–ЄС в 2015-му та які плани на наступний рік", передає depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

"2016 рік має стати роком доступу українців до одного з головних здобутків європейської інтеграції – свободи пересування об’єднаною Європою. І йдеться не лише про довгоочікуваний безвізовий режим", - відзначила вона.

"Варто згадати значимість якнайшвидшого підписання у новому році Угоди між Україною та ЄС про спільний авіаційний простір, адже з боку України всі процедури давно виконані", - написала Непоп.

Нагадаємо, що угода між Україною та Європейським союзом залишається заблокованою через неврегульоване питання Гібралтару.

Довгий термін вирішення цієї проблеми був пов'язаний із політичною ситуацією у Великій Британії (референдум у Шотландії), потім аналогічні проблеми мала Іспанія (референдум у Каталонії).

Міністерство інфраструктури України 2 квітня заявило про застосування принципу "відкритого неба" в аеропорту Львів.

Проте можливість реалізації положень "відкритого неба" в окремо взятому аеропорту за відсутності угоди про це між Україною та ЄС залишається під питанням.

Договір про "відкрите небо" з ЄС було парафовано ще в жовтні 2013 року.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя