У Києві вперше проходить Тиждень мистецтва

З 15 по 20 червня в українській столиці проходить KyivArtWeek
Depo.Життя
16 червня 2016 16:28
ФОТО: depo.ua

Тиждень мистецтва, відомий міжнародний формат, об’єднав виставкові музейні і галерейні проекти, галерейний форум та конференцію за участі міжнародних експертів.

 Понад 15 арт-локацій чекають киян протягом 5 днів – об’єм надзвичайний, враховуючи, що тільки експозиція у галерейному просторі D12 займає понад 3500 кв. м. Причому мистецтво на KyivArtWeek є на будь-який смак: від геніїв класики до зірок сучасності, від молодого покоління українських художників до всесвітньо відомих зарубіжних імен.

"Одна з головних задач KyivArtWeek – познайомити киян і гостей міста з мистецтвом у комплексному форматі,  говорить куратор проекту Євген Березницький. – Для їхньої зручності ми склали культурний маршрут центром столиці, що вперше об’єднав понад 15 арт-локацій – музеї, галереї та виставкові простори. Особлива окраса KyivArtWeek – колекція Національної галереї сучасного мистецтва Грузії, куратором якої є всесвітньо відомий мистецтвознавець Чарльз Меревезер. Я з гордістю запрошую всіх до Мистецького Арсеналу, який також приєднався до програми KyivArtWeek і став майданчиком для грузинської колекції".

У Києві вперше проходить Тиждень мистецтва - фото 1

 Відправною точкою KyivArtWeek є міжнародний галерейний форум, що розташований на трьох поверхах арт-холлу D12. Навідвідувачів чекають проекти від 20 галерей з різних країн, а також виставка приватних зібрань сучасних українських колекціонерів, у тому числі, колекції Ігоря Воронова, №1 у топ-30 українських колекціонерів за версією Forbes. Офіційне відкриття форуму відбудеться 15 червня о 19:00.

В рамках KyivArtWeek Київський національний музей російського мистецтва (Терещенківська, 9) представляє одразу дві експозиції: виставку із закритих фондів музею "Сади Срібного століття", присвячену Михайлу Врубелю, і приватну колекцію Давида Сігалова, яку відомий лікар-педіатр збирав понад 50 років і заповів музею. Неподалік, у Національному музеї мистецтвімені Богдана та Варвари Ханенків, відбувається виставковий і освітній проект Art&Science, у рамках якого фахівці музею розгадали таємниці 18 робіт, які раніше ніколи не експонувалися.

У Києві вперше проходить Тиждень мистецтва - фото 2

 У червоному корпусі Національного університету ім. Т.Г. Шевченка 16 червня пройде Міжнародна конференція "Нова культурна стратегія". Участь у ній візьмуть Чарльз Меревезер – куратор Сіднейської бієнале 2006 року, Яра Бубнова – співкуратор Берлінської бієнале 2010 року і "Маніфести-4", БенуаПом’є – інспектор Міністерства культури і комунікацій Франції, а також інші спікери і міжнародні експерти.

 У Музеї історії Києва (Богдана Хмельницького,7) відвідувачі зможуть побачити кураторський проект Андрія Сігунцова "Мене тут немає", присвячений молодому андерграундному мистецтву, а також спецпроект ірландського митця Роберта О’Коннера Numbers from the Village.

 Окрім того, в рамках першого київського Тижня мистецтв провідні галереї міста представляють спеціальні виставкові проекти: ShcherbenkoArtCentre (персональний проект Ярослава Присяжнюка "Краєвид: ілюзії"), Karas Gallery (проект Миколи Лукіна "Спальний район"), 32 Vozdvizhenka ArtsHouse (персональний проект Сергія Браткова "Саша"), Bereznitsky Aesthetics(персональний проект Юрія Сивіріна "Казки на ніч"), Stedley ArtFoundation (проект Наталії Лісової та Олександра Животкова "Символи та знаки"), Галерея "Дукат" (персональний проект Павла Макова "Стан речей") та ін.

 У рамках KyivArtWeek музеї працюватимуть за своїм звичайним тарифом. 

Вхід у галерею D12 – 50 грн.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя