У Кабміні знайшли спосіб не проводити перепис населення

Кабінет міністрів розглядає варіант "електронного" перепису населення замість перепису у класичному  розумінні
 

У Кабміні знайшли спосіб не проводити пе…
ФОТО: УНІАН

Про це розповів міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет у своєму Telegram-каналі, передає Depo.ua.

 

Міністр запевняє, що таким чином уряду вдасться "заощадити в наступному році 2-3 млрд грн на переписі населення".

 

"Перепис населення України — один з моїх топ-20 проектів. Його проведення було заплановано на кінець наступного року, і в бюджеті на нього було передбачено 3.4 млрд грн. Майже 100.000 інтерв'юерів з планшетами мали обійти будинки і квартири українців. Перепис — це важливий захід. Ось тільки мене не покидало відчуття, що в такому форматі це — недозволена розкіш для України", – написав Дубілет.

 

Він зазначив, що провів багато зустрічей з експертами щодо того, як краще проводити перепис населення.

 

"Я провів під сотню зустрічей і дзвінків з різними потенційними користувачами. Я провів інтерв’ю з міністрами, директорами департаментів, представниками регіонів, соціологами (включаючи неперевершену Еллу Лібанову)", – написав міністр.

 

"У результаті я умовно розбив усі запити потенційних замовників на два типи. Тип 1. Десь 90% запитів — це інформація про те, в яких населених пунктах мешкає скільки людей, а також їхні стать та вік.

Тип 2. Спеціалізована інформація про склад сім'ї, житло, етно-національність тощо.

 

Важливо, що більшість запитів першого типу були терміновими. Зараз уряд робить генеральний план інфраструктури країни (дороги, опорні школи, лікарні) — і більшість міністерств сказали, що не можуть чекати кінця наступного року", – написав Дубілет, зазначивши, що з цієї причини вирішили провести так званий "електронний перепис".

 

За його словами, разом з фахівцями з математики і соціології електронний перепис проводуть за таким алгоритмом.

 

1. Зібрати анонімну інформацію у мобільних операторів про кількість користувачів та їх розташування.

 

2. Зібрати дані з реєстрів про дітей (РАЦСи) і пенсіонерів (Пенсійний Фонд). Адже ці групи мають менше проникнення мобільних.

 

3. Провести "калібруючі" соціологічні опитування. Уточнити, скільки сім-карт припадає в середньому на одного українця в різних групах.

 

4. Вставити ці дані в математичну модель.

 

"У підсумку ми отримуємо досить точну модель того, скільки людей мешкає в яких населених пунктах. Ці дані будуть, можливо, більш точними, ніж від традиційного перепису, оскільки далеко не всі українці відкривають двері тим, хто проводить опитування", – вважає Дубілет.

 

"Звісно, цей метод не дає відповіді на більш спеціалізовані питання (другий тип). Однак я вважаю, що для них, коли вони виникнуть, можна придумати точкові та більш дешеві способи дослідження. Можна проводити соціологічні опитування, роботу з електронними реєстрами або знайти інші незвичайні джерела. Наприклад, для вивчення мовного питання можна подивитися статистику банкоматів ПриватБанку", – зазначив міністр.

 

Тому, за словами міністра, в бюджеті 2020 уряд знизив бюджет на перепис з 3.4 млрд грн до 1.4 млрд.

 

"А якщо все піде, як заплановано, думаю, потім ми зможемо заощадити ще під 1 млрд. Заощаджені гроші пішли на медицину та інші важливі програми. Ми плануємо оприлюднити результати нашого дослідження вже цього року", – написав Дубілет.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України заклав кошти на проведення перепису населення у 2020 році.

Згідно з проєктом Держслужби статистики бюджет здійснення перепису населення складає 5 млрд грн.

МВФ прогнозує, що населення України буде поступово скорочуватися, і на кінець 2024 року становитиме 41,039 млн осіб – тобто за шість років зменшиться на 1 млн людей.

Раніше прем'єр-міністр Олексій Гочарук анонсував покращення демографічної ситуації в Україні. 

5 листопада прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що перепис населення у 2020 році відбудеться за допомогою онлайн-інструментів

Довідка: Другий всеукраїнський перепис населення має відбутися у листопаді-грудні 2020 року. Його проведення планується ще з 2011 року.

 

За встановленою практикою і згідно з рекомендаціями Організації Об'єднаних Націй переписи населення у більшості країн світу проводяться раз на десять років. Останній перепис населення в Україні проводився у 2001 році. Резолюцією, прийнятою Економічною і соціальною радою ООН, було проголошено наступний раунд переписів населення та житлового фонду 2010 року (з 2005 по 2014).

 

У зв'язку з цим Кабінет міністрів України ухвалив рішення про проведення наступного Всеукраїнського перепису населення у 2012 році, а у 2010 році — пробного перепису населення у Дергачівському районі Харківської області. 11 січня 2012 року віце-прем'єр-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що другий Всеукраїнський перепис населення буде проведено в 2013 році, а в 2012 році "буде проводитися перепис населення тільки в окремому регіоні, що відповідає соціальному складу України".

 

У вересні 2013 року Кабінет міністрів України переніс другий всеукраїнський перепис населення з 2013 на 2016 рік. За словами аналітиків, основними причинами цього є дефіцит державних фінансів, організаційна неготовність, а також небажання ідеологічних загострень, що можуть супроводжувати результати перепису (наприклад, тенденції зміни мовного і етнічного складу населення) перед запланованими президентськими виборами 2015 року.

 

У грудні 2015 року Кабінет міністрів вчергове переніс перепис з 2016 на 2020 рік.

Читайте також: Заради великих пенсій і чесних виборів: Коли відбудеться перепис населення і навіщо він потрібний

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme