Стало відомо, коли Гаага розгляне позов "Нафтогазу" щодо кримських активів

У травні 2018 року Постійний арбітражний суд в Гаазі розгляне ініційований НАК "Нафтогаз України" разом із шістьма іншими компаніями групи позов щодо нафтогазових активів в анексованому Росією Криму

Про це повідомила голова правління "Чорноморнафтогаз" Світлана Нєжнова в інтерв'ю "112.Україна", передає Depo.ua.

До позову долучилися: "Чорноморнафтогаз", "Укртрансгаз", "Укргазвидобування", "Укртранснафта", "Газ України", а також компанія "Лікво".

Він був поданий у жовтні 2016 року міжнародною юридичною фірмою Covington & Burling від групи "Нафтогаз".

У Постійному арбітражному суді в Гаазі він розглядається у відповідності з регламентом ЮНІСТРАЛ від 1976 року. Процес ведеться на підставі Угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Росії щодо заохочення та взаємного захисту інвестицій.

"Позовні вимоги зводяться до суми компенсації, попередньо оціненої залученими експертами у понад 5 млрд доларів. Хочу підкреслити, що під час розгляду позову сума попередньої оцінки може бути змінена в залежності від того, який підхід до оцінки застосує трибунал. До морської інфраструктури належать 90 морських газових і нафтових свердловин, 8 морських стаціонарних платформ, 8 блок-кондукторів, 370 км морських газових трубопроводів, 31 плавзасіб, з яких 4 – бурові платформи. П'ять плавзасобів були придбані незадовго до анексії АР Крим, у тому числі, 2 сучасні бурові платформи (СПБУ "Петро Годованець" та СПБУ "Україна"). Одна з бурових установок – "Україна" – експлуатується росіянами на Одеському родовищі", – розповіла Нєжнова.

У справі за позовом від групи "Нафтогаз" вже сформований склад арбітражу: суддя Іан Бінні, головний юридичний радник, королівський адвокат (головуючий суддя), судді: доктор Чарльз Понсет, професор Майя Станивукович.

Російська сторона не призначила свого представника, повідомивши в листі від 19 січня 2017 року, що "двостороння угода між Україною та Росією не може бути підставою для формування арбітражу з метою задоволення позовних претензій позивача".

Також Росія повідомила, що "не визнає юрисдикції міжнародного суду при Постійному арбітражному суді" за цим позовом.

Незважаючи на це, у вересні 2017 року українська сторона подала повний пакет документів.

Нагадаємо, у зв'язку із нафтогазовими активами в анексованому Криму, Україна веде ще один міжнародний арбітраж у Гаазі, який ініціювало Міністерство закордонних справ (МЗС) України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme