У Facebook розшифрували думки людини в режимі реального часу

Інженери підрозділу Facebook Reality Labs і вчені Каліфорнійського університету Сан-Франциско вперше розшифрували активність людського мозку і перевели думки в письмову мову практично без затримок

У Facebook розшифрували думки людини в р…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на  журнал Nature Communications.

У більшості людейне виникає проблем з висловлюванням власних думок, однак пацієнти, які важко перенесли інсульт, травми головного мозку або захворювання спинного мозку, майже позбавлені можливості спілкуватися.

Спеціальний підрозділ Facebook Reality Labs займається розробкою інтерфейсу "мозок - комп'ютер" (brain-computer interface - BCI) з 2017 року. В майбутньому ця технологія може застосовуватися для створення неінвазивних пристроїв, що дозволяють людям друкувати текст, навіть не вимовляючи його вголос.

Інтерфейс BCI з'явився на базі розробок вчених з Каліфорнійського університету, які ще на початку 2019 року навчилися синтезувати людську мову з думок. Головним недоліком їх технології був тривалий період розшифровки цих даних: тоді на це йшло кілька тижнів. Інженери Facebook додали до цього інтерфейсу технологічні потужності компанії.

У випробуваннях брали участь добровольці з епілепсією. Електроди зчитували активність їхнього мозку, задаючи їм питання, починаючи з "Як ви себе почуваєте", закінчуючи "Як тобі твоя кімната" або "яка музика тобі подобається". Їм необхідно було дати один з 24 заздалегідь визначених відповідей, а нейромережа в цей час зчитувала активність їхнього мозку.

Пристрій для зчитування активності мозку

В кінці випробувань алгоритм навчився визначати відповідь людини тільки за активністю мозку. В результаті штучний інтелект міг з точністю визначати питання і відповіді з ймовірністю в 76 і 61% відповідно.

Зараз у нейромережі є недоліки - вона може працювати тільки в рамках словникового запасу, який був занесений в неї для проведення цього експерименту. Однак вчені називають ці досліди медичним проривом і збираються найближчим часом провести нові досліди, розширивши компетенції нейромережі.

Фахівці Facebook відзначають, що в подальшому технологією зможуть скористатися і повністю здорові люди, наприклад, для прискорення друку тексту.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme