У людини знайдений орган, який керує глибиною сну

Вчені виявили сферу мозку, яка контролює глибину сну

У людини знайдений орган, який керує гли…

Схема «сон-сприяння», розташована глибоко в примітивному мозку, вважається ключем до визначення, чи досить добре спить людина.

Дослідники сподіваються, що їхнє відкриття може привести до появи радикально нових методів лікування безсоння та інших порушень сну. Сфера, виявлена ​​дослідниками Гарвардської школи медицини та біомедичних наук, є другим «вузлом сну», виявленим у мозку ссавців, чия діяльність потребує достатньої кількості глибокого сну.

Опубліковані в журналі Nature Neuroscience результати дослідження показують, що не менше половини всієї діяльності мозку, що сприяє сну, відбувається в парафасціальній зоні (ПЗ), що у стовбурі головного мозку. 

Мозковий стовбур є початковою частиною мозку, яка регулює основні функції, необхідні для виживання, такі як дихання, кров'яний тиск, частота серцевих скорочень та температура тіла.

«Тісний зв'язок центру сну з іншими, критичними для життя процесами, підкреслює еволюційну важливість сну», - каже Керолайн Басс, доцент кафедри фармакології та токсикології в Гарвардській школі медицини та біомедичних наук.

Дослідники встановили, що певний тип нейронів у ПЗ впливає на нейромедіатори гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), відповідальні за глибокий сон.

Вони використовували набір інноваційних інструментів для точного контролю цих нейронів віддалено, власне, даючи їм можливість вмикати і вимикати нейрони за бажанням.

«Ці нові молекулярні методи відкривають безпрецедентні можливості з контролю функцій мозку на клітинному рівні, - каже Крістель Анцелет, співробітник Гарвардської школи медицини. - Перш ніж ці інструменти були розроблені, ми часто використовували електричну стимуляцію, щоб активувати сферу, але проблема в тому, що стимулювати таким чином тільки лише одну конкретну сферу не виходило».

Коли у ході дослідження вчені активували ГАМК-нейрони у ПЗ, тварини швидко засипали глибоким сном без використання седативних препаратів або снодійного.

Як ці нейрони взаємодіють у мозку з іншими сферами, ще треба вивчити, кажуть дослідники, але у остаточному підсумку ці висновки можуть привести до появи нових ліків для лікування розладів сну, у тому числі безсоння, та розвитку більш досконалих і безпечних анестетиків, повідомляє ДеПо з посиланням на FederalPost.

Раніше вчені з'ясували, скільки витрачають на сон жителі мегаполісів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme