У Білорусі затримали журналіста InformNapalm після інтерв'ю про українських "беркутівців" у Мінську

У Білорусі в місті Гродно затримали редактора білоруськомовної версії сайту InformNapalm Дениса Івашина
 

Журналіст стрічки новин

Про це заявив засновник спільноти InformNapalm Роман Бурко у Facebook, повідомляє Depo.ua.

"Ймовірно, затримання пов’язане із його журналістською діяльністю. Вчора Денис давав коментарі каналу "Настоящее Время" на тему третьої частини свого розслідування для видання "Новы Час/Novy Čas" про колишніх бійців розформованого в Україні спецпідрозділу "Беркут", які втекли у Білорусь та продовжують розганяти протестні акції за вказівкою режиму Лукашенка", – зазначив він.

Він також звернувся за допомогою до Міністерства закордонних справ України та особисто міністра Дмитра Кулеби. Бурко зауважив, що затриманий має статус закордонного українця.

Також журналіст зазначив, що затримання Дениса Івашина працівниками міліції може нести загрозу його життю та здоров’ю.

Нагадаємо, 10 березня в інтерв'ю каналу "Настоящее Время" Денис Івашин розповів, що понад 10 колишніх співробітників українського спецпідрозділу "Беркут" втекли до Білорусі після подій Революції Гідності та служать в лавах білоруського ОМОНу.

У грудні білоруські ЗМІ повідомили, що ідентифікували п’ятьох ексберкутівців, які втекли до Мінська після подій Революції Гідності.

Протести у Білорусі

9 серпня, у день президентських виборів у Білорусі, коли перші офіційні екзит-поли повідомили, що Олександр Лукашенко набрав майже 80% голосів, а Світлана Тихановська – менш ніж 7%, у Мінську й інших містах Білорусі люди вийшли на вулиці, висловлюючи недовіру цим результатам.

ОМОН і внутрішні війська почали затримувати та розганяти протестувальників із застосуванням сили. 11 серпня 2020 року стало відомо, що опозиційна кандидатка у президенти Світлана Тихановська покинула Білорусь через погрози, наразі вона перебуває у Литві. 

23 вересня таємно відбулася інавгурація Олександра Лукашенка, її легітимність не визнали багато країн світу. Згодом Велика Британія, Канада і країни Балтії та інші запровадили санкції проти Лукашенка й інших офіційних осіб, причетних до ймовірної фальсифікації виборів президента Білорусі та жорстокого придушення акцій протесту.

Наразі акції протесту у Білорусі продовжуються. Їх організовують переважно щонеділі. 

Протягом 2020 року у рейтингу безпечних країн Білорусь опустилася на 98 позицій. На початку 2020 року Білорусь посідала 16 місце зі 129 країн і перебувала між Хорватією і Данією. За даними на початок 2021 року республіка опустилася на 114 місце серед 135 країн і перебуває тепер між Домініканською Республікою і Кенією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme