Туреччина подбає про житло для кримських татар в Україні

Туреччина готова фінансувати будівництво будинків для кримських татар на території Херсонської області.
Depo.Життя
12 березня 2016 12:19
ФОТО: depo.ua

Про це розповів народний депутат та голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в інтерв’ю виданню "Дзеркало тижня", передає depo.ua.

Він зазначив, що будинки для тих кримських татар, які були змушені виїхати з Кримського півострова після його анексії Росією, будуть зводити на території Херсонської області.

"Турецький уряд готовий розпочати фінансування будівництва тисячі будинків для кримських татар, які змушені були залишити півострів. Але для цього необхідно максимально скоординувати зусилля структур виконавчої влади України: щодо виділення земель, затвердження необхідної проектної документації, ухвалення рішень", — розповів він.

Чубаров уточнив, що в планах спорудити два або три селища для компактного проживання кримських татар.

"Щоб люди не розчинилися по всій Україні, щоб можна було забезпечити права на освіту рідною мовою, інші культурні потреби. Зрозуміло, якщо ми реалізуємо проект будівництва цих будинків у Херсонській області, то він відразу потягне за собою й інші проекти — соціальні, інфраструктурні, заклади освіти і культури", — пояснив глава Меджлісу.

За словами Чубарова, турецька сторона готова розпочати будівництво хоч завтра, рішення — за українськими міністерствами та відомствами, які повинні скоординувати роботу.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя