ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ТОП-7 іноземних книг про Майдан та АТО

Останні півтора роки події в Україні залишаються ТОПовою темою в новинах іноземних ЗМІ. А деяких іноземців візити в нашу країну та розмірковування над українськими реаліями надихають на цілі книги
Depo.Життя
31 травня 2015 16:00
ФОТО: depo.ua
ТОП-7 іноземних книг про Майдан та АТО
ТОП-7 іноземних книг про Майдан та АТО

Depo.ua зібрав 7 книжок про останні події в Україні, написані іноземцями.

1. Павел Пеньонжек, "Привіт з Новоросії"

ТОП-7 зарубіжних книжок про Майдан та АТО - фото 1

Автор книги, журналіст польського видання Krytyka Polityczna/Dziennik Opinii Павел Пеньонжек закінчив факультет української філології, тож висвітлював всі події, пов'язані з нашою країною. У Києві був від початку "Євромайдану", а 1 грудня 2013 року постраждав від рук "Беркуту" і потрапив до лікарні.

Після закінчення революції хлопець відправився на схід України. Тут журналіст спостерігав як проходять сепаратистські "вибори", як починаються військові дії, і як розвивається конфлікт. Спілкувався з українськими військовими, місцевими мешканцями та бойовиками. Його враження і склали основу книги "Привіт з Новоросії". При цьому у публіцистичному творі йдеться не тільки про війну, але і про буденні реалії "ЛНР" та "ДНР" - побут "республік", доступні розваги та ціни. Приділив увагу і тому, як нелегко іноземному журналісту працювати в епіцентру конфлікту.

2. Кристіан Вершютц, "Україна у фокусі: розмова про роздвоєну країну"

ТОП-7 зарубіжних книжок про Майдан та АТО - фото 2

Австрійський журналіст Кристіан Вершютц побував на Майдані, в Криму за часів початку окупації півострова та в епіцентрі конфлікту на Сході України. Хоча чоловік безумовно сформував власну думку на українські реалії, в книзі вирішив подати події очима інших людей. Твір складається із 13-ти інтерв'ю з українцями з різними поглядами на реалії - від Віктора Ющенка до Дмитра Фірташа і Семена Семенченка. Є також інтерв'ю зі звичайною українкою, яка допомогла Вершютцу та його знімальній групі сховатися під час воєнної тривоги.

3. Збіґнєв Парафіянович і Міхал Потоцький, "Вовки живуть поза правом. В яку гру грав Янукович?"

ТОП-7 зарубіжних книжок про Майдан та АТО - фото 3

Книга-дослідження від польських журналістів присвячена політичним процесам в Україні часів Віктора Януковича. Поспілкувавшись з впливовими політиками та колегами-медійниками, автори спробували глибше дослідити причини Євромайдану та шлях Януковича до політичного фіаско.

4. Юрій Фельштинський і Міхал Станчев, "Третя світова війна? Битва за Україну"

ТОП-7 зарубіжних книжок про Майдан та АТО - фото 4

Польські журналісти представили на розгляд світової спільноти вельми цікавий аналітичний твір, в якому розповіли, чому конфлікт в Україні має вирішальне значення для світових геополітичних процесів. Втім, представивши цікаві думки читачу, висновки поляки запропонували робити самостійно. Не зважаючи на виняткову важливість останніх подій в Україні для інших країн, автори твору впевнені, що нам не варто надто розраховувати на допомогу Заходу. Єдиний вихід - власноруч будувати власне щастя.

5. Ален Гіймоль, "Україна: пробудження однієї нації"

ТОП-7 зарубіжних книжок про Майдан та АТО - фото 5

Французький журналіст позиціонує свій новий твір як розслідування-репортаж. У 90-х Гіймоль працював спецкором в Україні і вже випустив кілька книг, присвячених нашим реаліям. Зокрема, у його доробку є видання "Навіть сніг був помаранчевим. Українська революція", в якому оповідається про перший Майдан. Тепер же журналіст вирішив представити факти про Революцію Гідності, окупацію Криму та АТО в історичному контексті, пояснивши причини та передумови останніх подій в Україні.

6. Тренте Симоне Беллецці, "Україна. Повстати за демократію"

ТОП-7 зарубіжних книжок про Майдан та АТО - фото 6

Італійський історик вирішив змінити ставлення європейців до України - на його думку, в інших країнах наших співвітчизників вважають занадто наївними і не надто розуміють, навіщо українці активно відстоювали право стати асоційованим членом ЄС на Майдані. Тож у книзі Беллецці вирішив детальніше розповісти про передумови Революції Гідності та Помаранчеву революцію, українських олігархів та всі історико-політичні перипетії останніх років.

7. Ор'єтта Москателлі, Серджо Кантоне, "Україна. Анатомія землетрусу"

ТОП-7 зарубіжних книжок про Майдан та АТО - фото 7

Обидва автори книги - журналісти за професією. На їхню думку, про Україну в світі знають не так вже багато, але саме останні події на території нашої країни стануть відправною точкою для масштабних геополітичних процесів. Тож випускати нас із поля зору для європейців - вкрай небезпечно. Москателлі кілька разів навідувалась у Київ під час Майдану, а Кантоне взагалі працює кореспондентом Euronews в українській столиці. Тож під час читання книги можна розраховувати якщо не на світоглядні відкриття, то на об'єктивне висвітлення подій.