ТОП-7 несподіваних побічних ефектів стресу

Людина, що переживає стрес, може зіткнутися з деякими дивними і несподіваними наслідками цього стану
Depo.Життя
23 травня 2016 17:55
ФОТО: depo.ua

Фахівці Refinery29 провели соціальне опитування, результати якого показали, що 17% жінок у віці від 17 до 34 років перебувають у стресових ситуаціях постійно, а 68% – час від часу. Тільки 15% опитаних відчувають стрес рідко, передає depo.ua. Також було визначено дивні, але поширені ймовірні наслідки стресу.

Сім несподіваних побічних ефектів стресу виглядають так:

1. Прискорене серцебиття. Частота серцебиття під час стресу збільшується, щоб дати організму необхідну енергію для подолання проблем чи загроз, що насуваються. Хронічний стрес може викликати цілу низку захворювань.

2. Розлад шлунка. Насправді кишечник також є частиною нервової системи. Тому, коли людина відчуває неприємні емоції стресу, вона може відчувати нудоту, розлад шлунка і проблеми з травленням.

3. Проблеми зі шкірою. Різкий сплеск гормону стресу може прискорювати вироблення шкірного жиру, внаслідок чого з'являються вугрі, акне, розацеа та інші дефекти.

4. Нерегулярний менструальний цикл. Причини затримки менструації під час стресу вчені пояснюють еволюцією: організм жінки розуміє, що виношування дитини в стані тривожності та пригнічення може опинитися під загрозою, тому починає пригнічувати статеві гормони.

5. Підвищене потовиділення. Стрес може викликати пітливість так само, як і інтенсивна фізична активність.

6. Непереборна тяга до їжі. В умовах стресу організм намагається запастися як можна більшою кількістю енергії для виживання, тому людина відчуває сильний та постійний голод.

7. М'язові болі. Коли подумки людина перебуває в напрузі, в напрузі перебувають і її м'язи. Стрес посилює скорочення м'язів і викликає в них болі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя