ТОП-6 найрезонансніших театральних вистав від Укропів

Сьогодні міжнародний день театру – весь світ згадує про найефектніші, найскандальніші та найзмістовніші вистави від талановитих креаторів

ТОП-6 найрезонансніших театральних виста…

depo.ua зробив підбірку вистав, створених українцями чи за участю українців за роки незалежності нашої країни. У ТОП включили оригінальні вистави різних жанрів і тем, які викликали максимальний резонанс, привернули увагу великої кількості ЗМІ і до того ж зібрали аншлаг уже на прем'єрних показах. 

"Коріолан"

ФОТО: delo.ua

Проект Влада Троїцького всього за кілька днів став мистецькою легендою - культовому режисеру театру "Дах" Владу Троїцькому вдалося створити по-справжньому захопливий твір. Класична трагедія Шекспіра постала перед глядачами у новому світлі - сцени розігруються на тлі ефектного відеоряду, що включає як абстракції, так і депресивні теми індустріального сьогодення. Начебто простий сюжет про війну, зраду, відданість, честь та нелегкий вибір чудово віддзеркалює сучасні українські реалії.

Цікаво, що замість того, щоб терзати композиторів-класиків режисер вирішив написати музику до опери власними силами, підключивши до процесу увесь акторський колектив. Вийшло доволі талановито - глядач миттєво відривається від реальності і переноситься у дещо химерний світ музики, переживань і модерних рухів.

"Лебедине озеро"

ФОТО: kmbtheatre.kiev.ua

Раду Поклітару давно завоював репутацію творчого скандаліста-новатора. Навіть класичний балет Петра Чайковського у його руках набув доволі незвичних нових сенсів. Юного лебедя вчать жити серед ворон, але лебедина душа час від часу про себе нагадує... Примарне кохання, чудернацькі видіння, нелегка дилема - послухатися наказу і стріляти по своїм, або ж нарешті усвідомити, хто ти є - занурює глядача у особливий химерний світ. А модерні рухи танцюристів балету Поклітару дозволяють отримати, в тому числі, естетичне задоволення.

До речі, сам режисер багато разів натякав, що, зображуючи благородних лебедів, він думав про українців, що змушенні виборювати власне право на щастя у битві із лютим воронням.

"Повертайся живим"

ФОТО: musictheatre.kiev.ua

Вистава молодого українського режисера Дмитра Тодорюка про героя нашого часу, який відстоював честь і гідність країни на Майдані, а потім поїхав захищати країну в АТО, отримала схвальні відгуки критиків і глядачів. Київський театр опери та балету для дітей та юнацтва збирає аншлаг за аншлагом.

В основу вистави поклали пісні з репертуару сестер Тельнюк - дівчата поють наживо впродовж усієї "містерії сучасності". Посилити враження допомагає оркестр і хор. Головні персонажі - студенти, які переживають перше кохання, але через біду в країні хлопець змушений встати до бою. Під різні композиції глядачам пропонують згадати героїв і антигероїв Майдану - актори ставлять ефектні сцени на тлі документального відеоряду із життя "регіоналів" та хроніки Революції гідності. При цьому авторам вдалося уникнути зайвого пафосу - вистава викликає по-справжньому живі емоції.

"Московіада"

ФОТО: teatral.org.ua

Проект Київського молодого театру за однойменним твором Юрія Андруховича свого часу став справжньою театральною сенсацією. Постмодерна постановка Станіслава Мойсеєва про поневіряння українського поета у Москві однозначно відкрила перед українським глядачем нові смисли, а ще показала, що вистава не обов'язково повинна бути лінійною та класичною.

"Павлік Морозов"

ФОТО: mydim.ua

Варто було Лесю Подерев'янському жорстко обстібати образ культового російського хлопчика-зрадника, як п'єса стала культовою у мільйонів мислячих людей на пострадянському просторі. Не дивно, що і постановка режисера театру "Крот" Андрія Критенко миттєво завоювала аудиторію. Працювати над проектом довелося чимало - адже завдання поєднати людську трагедію із вбивчою іронією нікому не видасться легким. Але результат виявився вартим зусиль - український бомонд масово ринувся знайомитися з матюкливою драмою.

"Саломея"

ФОТО: afisha.ru

Хоча Роман Віктюк не знайшов спільної мови з київським театральним менеджментом і подався шукати щастя до Москви, судячи по інтерв'ю, в душі залишився справжнім Укропом. Варто йому з театром приїхати до нас на гастролі, квитки розгрібають у перших числах. І доволі скандальна вистава Віктюка за біблейськими мотивами "Саломея", - однозначно один із головних хітів прославленого режисера. Тим паче, що в ролі злобної, але прекрасної цариці виступила головна зірка трупи Віктюка Дмитро Бозін. Накачане тіло і відточені рухи талановитого танцора змушують томно зітхати увесь зал. А наприкінці не розумієш, на чому Віктюк робив головний акцент - чи то на прихованих смислах, чи то на скандальності інтерпретації, чи то на енергетичній і доволі еротичній хореографії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme