ТОП-5 способів налаштуватися на адекватну розмову в стані гніву

Експерти розповіли, як слід вести бесіду, якщо людина роздратована, зла або засмучена

Коли людина відчуває негативні емоції, налаштуватися на продуктивну розмову їй вкрай складно. Неврівноважений стан змушує людей кричати або грюкати дверима, повідомляє depo.ua з посиланням на SheKnows.

Однак існують прийоми, які допомагають заспокоїтися і розмовляти ефективно. Якщо уникнути розмови не виходить, психологи рекомендують скористатися цими порадами.

П'ять способів налаштуватися на спілкування в стані злості виглядають так:

Усвідомте свій стан. Якщо ви озлоблені – зліться. Але при цьому розумійте, що це не ваш звичний стан. Якщо співрозмовник вас дратує, перш ніж кричати на нього, добре подумайте, чи дійсно в його словах прозвучало щось настільки неприйнятне, чи це результат вашого небажання з кимось говорити.

Розкажіть про те, що відчуваєте. Зізнаватися в тому, що ви пригнічені, засмучені або роздратовані, хочеться не завжди і не кожному. Але таке зізнання знімає напругу, скидає з людини необхідність стримувати емоції і дозволяє співрозмовнику розуміти причини дивної манери спілкування.

Слухайте співрозмовника. Уважно слухаючи людину, ви показуєте, що вам не байдужа її промова. Навіть якщо більшу частину часу ви похмуро мовчите.

Навчіться миритися з обставинами. Навчіться приймати те, що не всі підтримують ваші ідеї і не у всіх такі ж смаки, як у вас. Іноді, замість того, щоб злитися на людину і грубим тоном висловлювати свою правоту, краще просто відпустити проблему. Змиритися з тим, що у кожного є своя думка, і розбіжності переконань – це не привід для агресії.

Глибоко дихайте. Якщо ви засмучені й відчуваєте, що емоції беруть верх, робіть глибокі вдихи. Якщо відчуваєте, що розмова лише погіршує ваш стан, зробіть паузу в спілкуванні та зберіться з думками.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme