ТОП-5 способів налаштуватися на адекватну розмову в стані гніву

Експерти розповіли, як слід вести бесіду, якщо людина роздратована, зла або засмучена
Depo.Життя
29 березня 2016 18:03
ФОТО: depo.ua

Коли людина відчуває негативні емоції, налаштуватися на продуктивну розмову їй вкрай складно. Неврівноважений стан змушує людей кричати або грюкати дверима, повідомляє depo.ua з посиланням на SheKnows.

Однак існують прийоми, які допомагають заспокоїтися і розмовляти ефективно. Якщо уникнути розмови не виходить, психологи рекомендують скористатися цими порадами.

П'ять способів налаштуватися на спілкування в стані злості виглядають так:

Усвідомте свій стан. Якщо ви озлоблені – зліться. Але при цьому розумійте, що це не ваш звичний стан. Якщо співрозмовник вас дратує, перш ніж кричати на нього, добре подумайте, чи дійсно в його словах прозвучало щось настільки неприйнятне, чи це результат вашого небажання з кимось говорити.

Розкажіть про те, що відчуваєте. Зізнаватися в тому, що ви пригнічені, засмучені або роздратовані, хочеться не завжди і не кожному. Але таке зізнання знімає напругу, скидає з людини необхідність стримувати емоції і дозволяє співрозмовнику розуміти причини дивної манери спілкування.

Слухайте співрозмовника. Уважно слухаючи людину, ви показуєте, що вам не байдужа її промова. Навіть якщо більшу частину часу ви похмуро мовчите.

Навчіться миритися з обставинами. Навчіться приймати те, що не всі підтримують ваші ідеї і не у всіх такі ж смаки, як у вас. Іноді, замість того, щоб злитися на людину і грубим тоном висловлювати свою правоту, краще просто відпустити проблему. Змиритися з тим, що у кожного є своя думка, і розбіжності переконань – це не привід для агресії.

Глибоко дихайте. Якщо ви засмучені й відчуваєте, що емоції беруть верх, робіть глибокі вдихи. Якщо відчуваєте, що розмова лише погіршує ваш стан, зробіть паузу в спілкуванні та зберіться з думками.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя