ТОП-10 успішних африканських жінок сучасності

31 липня - День африканської жінки
Depo.Життя
31 липня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
ТОП-10 успішних африканських жінок сучасності
ТОП-10 успішних африканських жінок сучасності

Пам'ятна дата була заснована в 1962 році за рішенням Всеафриканскої конференції жінок, яка пройшла в місті Дар-ес-Саламі в Танзанії.

Після довгих років рабства і утисків африканська жінка стала по праву займати своє місце в суспільстві, африканки в сьогоднішньому світі дефілюють по подіуму, займаються політикою за змінюють світ на краще.

Журналісти depo.ua зробили добірку про найвідоміших і науспішніших жінок родом з Африки

Найвідоміша африканська жінка в історіі - Нефертіті була головною дружиною давньоєгипетського фараона XVIII династії Ехнатона. Вона, судячи з усього, була мачухою або ж свекрухою фараона Тутанхамона.

Нефертіті стала всесвітньо відомою завдяки її бюсту, що зараз зберігається в Берлінському єгипетському музеї. Цей бюст — один з тих витворів мистецтва Давнього Єгипту, які найчастіше копіюють. Його створення приписується скульпторові Тутмосу, в майстерні якого його і було знайдено. Сам бюст визначний тим, що показує, наскільки майстерними були давні єгиптяни у реалістичному відтворенні людських облич.

Нефертіті мала численні титули, наприклад, в Карнаку є такі надписи: "Наступниця, Велична з Ласк, Та, що володіє Чарівністю і поширює навколо себе Щастя, Володарка Насолоди, Улюблена, Та, що тішить серце фараона в його домі, солодкомовна у всьому, Господарка Верхнього та Нижнього Єгипту, Головна Царська Дружина, яку він кохає, Пані Двох Земель, Нефертіті"

Нефертіті та її чоловік відомі через проведену ними релігійну реформу, яка змінила давньоєгипетську політеістичну релігію на монотеїзм бога Атона. Крім цього, вона була відома на весь Єгипет своєю красою.

ЕЛЕН ДЖОНСОН-СЕРЛІФ

ТОП-10 успішних африканських жінок сучасності - фото 1

Політик, а з 2006 року ще й президент Ліберії. У 2011 році вона разом з двома правозахисниками була нагороджена Нобелівською премією "За ненасильницьку боротьбу за безпеку жінок і за права жінок на повноправне долі"

СЕЗАРІЯ ЕВОРА

ТОП-10 успішних африканських жінок сучасності - фото 2

Знаменита на весь світ співачка "морна" (музикальний стиль островів Зеленого мису), незмінно виходила на сцену босоніж, щоб нагадати про злидні, в яких жили і живуть її земляки в республіці Кабо-Верде.

АЛБАНІ ДАРЕГО

ТОП-10 успішних африканських жінок сучасності - фото 3

Фотомодель з Нігерії, перша темношкіра африканка, яка завоювала титул "Міс Світу" в 2001 році. На міжнародному конкурсі "Міс Всесвіт" в тому ж 2001 році вона зайняла сьоме місце.

ТАВАКЕЛ КАРМАН

ТОП-10 успішних африканських жінок сучасності - фото 4

Правозахисниця з Ємену, авторка руху "Жінки журналісти без ланцюгів" в рідній країні. У 2011 році була удостоєна Нобелівської премії миру разом з Еллен Джонсон-Серліф і Леймах Гбові.

КАСТЕР СЕМЕНЯ

ТОП-10 успішних африканських жінок сучасності - фото 5

Південноафриканська спортсменка, бігунка на середні дистанції, переможниця численних змагань. Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій засумнівалася, що такі досягнення по силі жінці, і навіть проводила гендерний тест, щоб спортсменка підтвердила свою стать.

ІМАН

ТОП-10 успішних африканських жінок сучасності - фото 6

Всесвітньо відома фотомодель і актриса родом з Сомалі, яка зробила успішну кар'єру в Америці. Вона знімалася в кліпі Майкла Джексона "Remember the Time" і у фільмі "Зоряний шлях 6: Невідкрита країна".

ДЖИ ДАІНГ

ТОП-10 успішних африканських жінок сучасності - фото 7

Французька модель сенегальського походження, володарка найдовших ніг на планеті - їхня довжина становить 125 см.

ФЛАВІАНА МАТАТА

ТОП-10 успішних африканських жінок сучасності - фото 8

Танзанійська модель і королева краси. На конкурсі "Міс Всесвіт-2007" увійшла в топ-15.

ЛІЯ КЕБЕДЕ

ТОП-10 успішних африканських жінок сучасності - фото 9

Ефіопська фотомодель, дизайнер одягу і актриса. За даними Forbes в 2007 році знаходилася на 11 місці в списку найбільш високооплачуваних моделей світу. З 2005 року є послом Всесвітньої Організації Охорони здоров'я з питань здоров'я матерів, новонароджених і дітей

ШАРЛІЗ ТЕРОН

ТОП-10 успішних африканських жінок сучасності - фото 10

Сучасна африканська жінка може мати і світлу шкіру, оскільки на континент приїжджали вихідці з Європи і Америки.

Шарліз Терон - голлівудська зірка, колишня фотомодель, уродженка Південної Африки. Сьогодні Терон - одна з найбільш високооплачуваних актрис у світі. Вона є першою африканкою, яка завоювала престижну кінопремію "Оскар" (за фільм "Монстр").

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя