Від Ескімоски до Кожум'яки: ТОП-10 мультфільмів та мультсеріалів незалежної України

Ці українські мультфільми сподобаються не тільки дітям, але й дорослим, адже окрім яскравої картинки, вони мають цікавий, а іноді й філософський підтекст 

Журналіст відділу «Життя»
Від Ескімоски до Кожум'яки: ТОП-10 мульт…

Depo.ua підбиває підсумки перших 30 років незалежної України – наразі, у сфері дитячого мистецтва. Хоча спершу кіноіндустрія і зокрема створення мультфільмів дещо буксували, останні роки порадували дітей та прихильників анімації значною кількість повнометражних мультфільмів та мультсеріалів. До речі, деякі з них стали відомими за межами країни і прославили нашу країну на міжнародній арені. Пропонуємо добірку українських мультиків, створених у незалежній Україні.

Йшов трамвай дев'ятий номер, 2002

Цей мультик режисера Степана Коваля присвячено трамваю номер 9, у якому пасажири обговорюють своє життя. Персонажів озвучили відомі особистості: Євген Шах, Руслана Писанка, Інна Капіноо-Павлишина та Юрій Коваленко. Роботу українського режисера була відзначена нагородами естонського кінофестивалю, взяло гран-прі фестивалю "Крок", приз глядацьких симпатій "Молодості", "приз "Срібного ведмедя" та гран-прі Штутгартського міжнародного фестивалю анімаційних фільмів.

Ескімоска, 2012-2016

Це перший 3D-мультсеріал, створений в незалежній Україні. Попри те, що цей мультик без слів, він сподобається дітям від року і до 99. Сюжет простий – у центрі мультику дівчинка Ескімоска, у якої є маленький брат та друзі — білий ведмідь і олень. Дія розгортається в Арктиці, де, на перший погляд, мало розваг, проте дівчинка має потужну фантазію.

Моя Україна, 2014

Цей пластиліновий мультик Сашка Лірника та Кота Воркота багатий на фольклор і буде цікавим і дошкільнятам, і школярам. За три хвилини кожної серії дітям розповідають цікаві подробиці у вигляді казки, легенди, міфу про конкретну місцевість України. У цікавій формі діти можуть дізнатися важливі і цікаві подробиці про кожен куточок України. 

Буба, 2014-2019

Режисер першого сезону Сергій Горобець показав Бубу у 2013-му: герой майже нічого не робив, але вже встиг сподобатися глядачу. Тоді команді прийшлося збирати гроші на краудфандинговій платформі. За пожертви команда дарувала спонсорам стікери та невеликі сувеніри з Бубою. Герой став настільки популярним, що перша серія отримала понад 10 мільйонів переглядів. Слів у мультику нема, але кумедні пригоди героя та цікавий сюжет зацікавлять дітей від одного і до шести років. До речі, тепер цей серіал показують на Netflix і від нього фанатіють діти багатьох країн. 

Пригоди Котигорошка та його друзів, 2014

Цей мультфільм створила режисерка Ярослава Руденко-Шведова. У кожного козака є своя сила і навіть стихія. Як нескладно здогадатися, Вернигора – верне гори, а Вернидуб повеліває деревами. Завдяки суперсилам стара легенда у новому прочитанні стає ще цікавішою. Нові повороти долі, нові сюжети, чого тільки вартує чортиця Пекля, яка зібралася вийти заміж 13 раз і за кого? За Котигорошка! 

Бабай, 2014

Цей перший український повнометражний анімаційний фільм сильно критикували. Але відомий сюжет у новому прочитанні може сподобатися дошкільнятам. Мультик триває 70 хвилин, тож його поділили на серії. Головна героїня – просто дівчинка Свєта, якій доведеться поборотися з відьмою, Бабаєм та іншими героями фольклору.

Микита Кожум’яка, 2016

Режисером повнометражного мультика 3Д став Манук Депоян. Розрахований мультик на дошкільнят 5-6 років. За сюжетом, у Кирила Кожум'яки підростає син Микита. Він не має потужних мускулів як батько, проте має загартований дух та силу характеру. Цей мультик про те, що фізична сила – не головне. Набагато важливіше вміти дружити та об'єднувати навкруги себе потрібних та сильних людей.

Козаки, 2016-2018

Герої 70-х Тур, Ок та Грай повернулися на великі екрани, аби порадувати не лише дітей сучасної та незалежної України, а й їхніх батьків, дідусів та бабусь. Художник, який зробив козаків знаменитими в усьому світі, намалювавши їх у 1967-му, взявся знову за пензель і відтворив козаків для нових пригод. Режисером мультику стала Марина Медвідь. Спочатку козаки грають у футбол у 26 країнах (1 країна=1 серія), а згодом на малят чекають ще три цікавезних серії.

Викрадена принцеса: Руслан і Людмила, 2019

Анімаційна стрічка Олега Маламужа була відзнята за мотивами казки Олександра Пушкіна. Попри критику щодо вибору сюжету для українського мультфільму, мультик вийшов видовищним. І не дивно, адже сценарним консультантом був Ендрю Гілтон, відомий за мультиком "Мадагаскар". За підсумками касових зборів, "Руслан і Людмила" зібрав 35,7 мільйона гривень та став рекордсменом вітчизняного прокату серед фільмів українського виробництва. За кордоном мультик зібрав 6.5 мільйонів доларів. 

Клара та чарівний дракон, 2019

Ця перша анімаційна стрічка фентезі Олександра Клименка розповідає про дівчинку Клару та її пригоди. Героїня хоче врятувати чарівного Дракона, чарами якого прагнуть заволодіти злі сили. Проте з'ясовується, що Сили Зла націлилися не лише на Дракона, а й на Клару. Мультфільм створили у США, але згодом зробили український дубляж. Його розробляти понад три роки, хоча ідея у режисера з'явилася ще 20 років тому. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme