Тиждень в регіонах: Прощання з Delfi і підземний страйк шахтарів

Тиждень, що минає, знаменувався як радісними, так і тривожними подіями. Одеса нарешті позбавилася від остогидлого Delfi, а в Кривому Розі на глибині у кілометр шахтарі продовжують відстоювати свої права

Тиждень в регіонах: Прощання з Delfi і п…

Depo.ua розповідає про головні перипетії у різних куточках країни.

Одеса попрощалася з Delfi

10 вересня з Одеси нарешті прибрали затонулий танкер Delfi, який пролежав біля берегів міста 10 місяців і став одним з головних героїв міських новин. Наразі судно транспортували у Чорноморськ. Тягнули двома кранами і буксирами. У порті міста Delfi розташували по сусідству з катером "Іволга", що зазнав аварії п'ять років тому. 

Delfi залишає Одесу

При цьому голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований оцінює збитки для довкілля від витоку з танкера забруднюючих речовин у 453 тис. 

Читайте також: Від туристичної пам'ятки до символу "імпотентності влади": Що пережив танкер Delfi біля берегів Одеси

Водний колапс у Криму

Перспектива залишитися без краплини прісної води все реальніша для окупованого українського півострова. 8 вересня російські військові насипали земляну греблю нижче Білогірського водосховища на річці Біюк-Карасу – так утворився ставок, з якого окупанти почали качати воду на потреби Сімферополя.  При цьому раніше з водосховища постачали воду у низку міст та  важливих об’єктів.  

Окупанти задіяли режим максимальної економії – 7 вересня, в Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському районах через посуху і обміління водоймищ ввели вже третій етап обмежень подачі води. Втім, плану Б щодо врятування півострова від екологічної катастрофи у росіян немає. 

Додамо, що зі схожою проблемою можуть стикнутися мешканці ОРДЛО. Зокрема, поблизу Алчевська висохло величезне Ісаківське водосховище, зараз по його дну можна гуляти. Якщо раніше воно наповнювалося, в тому числі, за рахунок водовідливів з непрацюючих шахт, після окупації воду з шахт викачувати перестали. 

Страйк у Кривому Розі

Майже чотири сотні шахтарів оголосили підземний страйк, відмовившись підніматися на поверхню. Причина – відмова керівництва підвищувати зарплату.  Люди знаходяться на кілометровій глибині. Підприємства належать ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат. При цьому менеджмент компанії назустріч людям йти відмовляється. 

Чотири сотні гірників на підземному страйку

При цьому до протесту приєдналися члени родин та колеги гірників. Вонирозбили наметове містечко під будівлею адміністрації компанії. 

Близькі та друзі підтримують страйкуючих гірників

Фото: Facebook/MykhailoVolynets

Новий коронавірусний антирекорд

У п'ятницю 11 вересня в Україні виявили 3144 нових випадків коронавірусу – це найбільша цифра від початку епідемії. Власний антирекорд встановив і Київ, де кількість нових інфікованих сягнула позначки у 404 людини.  Наразі столиця опинилася у "помаранчевій" зоні.  При цьому за зазначену добу захворіло 206 дітей, а це теж найвищий показник. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme