Tesla Supercharger в Україні: Як Маск ощасливить власників електрокарів

Американський підприємець і засновник компанії Tesla Ілон Маск анонсував появу в Україні мережу станцій для підзарядки електромобілів Tesla Superchargers

Tesla Supercharger в Україні: Як Маск ощ…

Depo.ua вирішив розібратися, що саме чекає на українців.

Що таке Tesla Supercharger

Tesla Superchargers - це мережа станцій, побудованих компанією Tesla Inc. для надшвидкого заряджання акумуляторних батарей електромашин Тесла (моделей S, 3, X).

Коли стане в нагоді Tesla Supercharger

Розробниками Tesla передбачено, що, зазвичай, власники будуть заряджати акумулятори своїх авто вдома (вночі, коли споживання електроенергії коштує дешевше). Однак, якщо планується поїздка на далеку відстань, саме тоді і стане в нагоді мережа Tesla Superchargers. Перед поїздкою необхідно узгодити маршрут за допомогою вбудованого у авто Планувальника подорожей або Інтерактивної мапи розміщення Tesla Superchargers. Станції розташовані продумано, вздовж основних магістралей, коло кав'ярень і магазинів. Доки ви їсте чи робите закупи, ваше авто заряджається.

Як працює Tesla Supercharger і за скільки можна зарядити електрокар на заправці

На сьогоднішній день в Європі більше 72 тис. громадських зарядних пристроїв для електромашин, але лише 5800 з них відповідають критеріям "швидких" (за даними Міжнародного енергетичного агентства). Це означає, що їхня потужність становить 43 кВт або більше. Зарядні пристрої Tesla Superchargers працюють з потужністю від 120 до 135 кВт. У планах компанії на майбутнє є підвищення потужності до 400 кВт, щоб мати можливість заряджати електричні автобуси.

На домашнє заряджання літій-іонного акумулятору з енергетичною ємністю 75-90 кВт·год (вистачає на 400—550 км пробігу) необхідно витратити 8-10 год. А за допомогою надшвидких зарядних пристроїв Superchargers акумуляторну батарею за 20 хвилин можна зарядити до 50% , за 40 хв. - до 80 %, а за 75 хв. - до 100%.

Така різниця в швидкості заряджання з'являється тому, що вдома випрямлення струму зі змінного (у мережі) до постійного (саме такий необхідний для акумулятора) відбувається в одиночних (чи подвійних) модулях всередині зарядного пристрою, вмонтованого у автомобіль. Вони працюють з потужністю 11 або 22 кВт в залежності від модифікаціїї авто.

В одному надшвидкому зарядному пристрої Supercharger застосовується аж дванадцять таких модулів, розміщених у зовнішньому корпусі. Вони здатні забезпечити 120 кВт постійного струму безпосередньо до автомобільного акумулятора (обійшовши внутрішній зарядний пристрій в автомобілі). Кожна станція містить кілька таких надшвидких зарядних пристроїв.

Зарядка на максимальній потужності відбувається лише до 25% заряду акумулятора. При продовженні процесу, швидкість заряджання падає, тому не варто заряджати авто на Superchargers більше, ніж на 80%. На швидкість заряджання також може впливати зависока чи занизька температура оточуючого середовища.

Користуватися Tesla Superchargers просто і зручно. Ви можете дізнатися про прогрес заряджання із мобільного додатку для смартфону, або із дисплею у авто. Історія користування Superchargers автоматично заповнюється у вашому обліковому записі. Там же ж відображаються використані кредити або, якщо потрібно, сума, на яку виставлено рахунок.

Tesla Superchargers: Скільки коштуватиме зарядка електрокара

Для авто Tesla, що куплені до 2017 року, заряджання на всіх станціях Tesla Superchargers безкоштовне. Для тих же, що придбані пізніше, безкоштовне заряджання здійснюється до 400 кВт·год (що вистачить приблизно на 1600 км) на рік.

Якщо цього не вистачає, то надалі зарядка відбувається платно. У Північній Америці ціни визначаються в межах кожного штату або провінції. На міжнародному рівні вони встановлюються в межах кожної країни. Всі ціни включають податки та збори. Якщо можливо, власникам виставляється рахунок за кВт·год, що є найбільш справедливим та простим способом. В іншому випадку плата стягується за хвилину користування зарядним пристроєм.

Заряджання електромобілю на станціях Tesla Superchargers обійдеться його власнику набагато дешевше, ніж заправка звичайного авто. Наприклад, надшвидке заряджання, що дозволить проїхати 400 км (250 миль), буде коштувати в середньому на станціях Superchargers 45$. В той час, як заправка бензином, якого вистачить, щоб здолати ту ж відстань, обійдеться в 98$. Однак, через те, що на деяких станціях виникають черги із бажаючих ними скористатися, якщо автомобіль після повної зарядки буде знаходитися на майданчику довше, ніж 5 хвилин, із власника буде додатково стягнено по 0,4$ за кожну зайву хвилину.

Фото: Tesla

Нагадаємо, в Україні з'явиться дві станції Tesla Superchargers - на Рівненщині (село Опарипси) та Житомирщині (між Березином і Глибочицею, на трасі до Києва).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme