Telegram "послав" вимогу ФСБ про ключі для розшифровки листування

Представники месенджера Telegram опублікували відповідь Роскомнадзору, де йдеться про відсутність технічних можливостей для передачі ключів шифрування від листувань користувачів

У відповіді, яку опублікував адвокат творців Telegram Павло Чиков в своєму блозі, описано систему роботи месенджера і доступу до повідомлень користувачів, передає Depo.ua.

"Telegram прийняв рішення знову зійти і роз'яснити чиновникам, що зазначені вимоги в принципі нездійсненні", - написав Чіков.

За його словами, адміністратори месенджера в існуючій архітектурі ні за яких умов не мають доступу до інформації, яка дає можливість декодування прийнятих, переданих і (або) оброблюваних з його допомогою електронних повідомлень.

Справа в тому, що Telegram використовує два види чатів - "хмарні чати" і "секретні чати". Повідомлення з "секретних чатів" ніколи не зберігаються на серверах Telegram. Хмарні чати зберігаються в зашифрованому вигляді, але ніколи не зберігаються в одному місці.

"Створення секретних чатів починається з генерації авторизаційного ключа, при цьому використовується асиметричне шифрування і алгоритм Діффі - Хелмана, при якому з двох створених частин ключа одна ніколи не покидає користувацького пристрою і не передається по каналах зв'язку. Ключі шифрування при цьому регулярно оновлюються, неактуальні ключі - знищуються автоматично", - йдеться в повідомленні представників Telegram.

Адвокат Павло Чиков також нагадав, що Telegram може бути заблокований на території РФ вже 4 квітня.

Нагадаємо, що в березні 2018 року Роскомнагляд розпочав процедуру блокування месенджера Telegram.

29 березня ФСБ дала Telegram та іншим месенджерам 10 днів на передачу ключів шифрування

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme