Свободу вантажівкам: Як у Канаді відбувається антиковідна революція

З середини січня у Канаді почало діяти нове правило для вантажних перевезень: вільно перетинати кордон країни можуть лише повністю вакциновані водії. Тих, у кого щеплень немає, повинні пробути два тижні на самоізоляції. Анонсовані ще у листопаді зміни розбурхали у країні масштабний протестний рух – драйвери з різних регіонів країни збираються у Канаду на "конвой свободи"

Журналіст стрічки новин
Свободу вантажівкам: Як у Канаді відбува…
Фото: GettyImages

Рух далекобійників швидко знайшов симатиків – на проведення акції активісти отримали $7,8 млн через фандрайзинг, пише Ctvnews. При цьому прибічники руху зробили понад 99 тис. пожертв. Щодо такої щедрості у деяких навіть виникають підозри. 

"Не зовсім зрозуміло, скільки з тих прибічників, які вносять гроші онлайн, є канадцями. Чимало донацій зробили анонімно, і тут простежується активність інших країн", – цитує The Guardian Джессіку Девіс, що працювала аналітикинею у розвідці країни. 

Прихильники теорії іноземного впливу приводять і інші аргументами. Начебто за різними даними від 85% до 90% водіїв вантажівок пройшли повний курс вакцинації, тож у подібних заходах не зацікавлені. 

Тим не менш, збираються активісти навколо парламентського пагорбу. Через навалу фур по всій Оттаві затори, а громадян просять триматися подалі від епіцентру протестів. Найбільше протестувальників повинні зібратися у столиці країни цими вихідними. 

При цьому свою думку учасники акцій поки висловлюють мирно – з п'ятниці не повідомлялося про жодне затримання. Але поліція насторожі. Мовляв, деякі з їхніх офіцерів отримували прямі загрози, і серед протестувальників є люди, що не поділяють мирну налаштованість більшості далекобійників. Особлива увага – до постів у соцмережах. На думку силовиків, саме звідти можуть лунати заклики до жорстокості та насильства. 

Поки що ж понад 100 вантажівок забарикадували вулицю Wellington, що проходить повз парламент країни. 

Девід Акін, пост про блокаду у Канаді

Міністр громадської безпеки країни Марко Мендичіно стверджує, що ще у п'ятницю деякі протестувальники висловили свої екстремістські погляди і навіть закликали до повалення уряду країни. 

Тим часом прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо протести засуджує. Мовляв, йдеться лише про "неприйнятні погляди невеличкої меншості". Крім того, лідер країни занепокоєний можливістю того, що акції змінять свій мирний характер. За даними ЗМІ, Трюдо з рдиною залишив будинок прем'єр-міністра, навколо якого збираються невдоволені. Але офіційного підтвердження інформації наразі немає. 

Чимало експертів вважає, що "конвой" – віддзеркалення громадських настроїв. Начебто справа не лише у далекобійниках: мільйони канадців вже втомилися від обмежень загалом та паспортів вакцинації, які вимагають показувати на кожному кроці. 

Існує думка, що нові обмеження та хвиля протестів ставить під загрозу продовольчу безпеку країни – мовляв, якщо частина далекобійників буде протестувати, а інша – відлежуватися на самоізоляції, полиці у продуктових супермаркетах можуть спорожніти. Щоправда, цій думці опонують не менш переконливим аргументом: мовляв, загальна частка таких далекобійників невелика, і катастрофи чекати не доводиться. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme