З розвитком Інтернету свободи ЗМІ у світі поменшало, - дослідження

Глобальна свобода засобів масової інформації за останнє десятиріччя впала до найнижчого рівня

За даними правозахисної організації Article 19, журналістам загрожує державна цензура, організована злочинність та комерційний тиск, спричинений зростанням впливу Інтернету, передає Depo.ua з посиланням на The Guardian.

Автори дослідження виміряли свободу вираження думок у 172 країнах світу протягом 2006-2016 років. Їхня метрика базується на 32 таких соціальних і політичних показниках, як упередженість у ЗМІ та корупція, цензура в Інтернеті, доступ до правосуддя, переслідування журналістів, а також рівність соціальних класів і гендерна рівність.

Так, найбільший спад свободи слова, за даними Article 19, протягом останнього десятиліття спостерігається у Туреччині. Проте згідно з доповіддю, Бразилія, Бурунді, Єгипет, Польща, Венесуела та Бангладеш також зазнали тривожного спаду щодо різноманітності та незалежності засобів масової інформації.

"На жаль, наші висновки засвідчують, що свобода вираження думок і поглядів зазнає атак як у демократичних державах, так і в авторитарних режимах", - зазначив виконавчий директор Article 19 Томас Х'юз.

За його словами, журналістам загрожує залякування, переслідування та навіть вбивства в деяких частинах світу. Зокрема в Мексиці лише в 2016 році сталось 426 нападів на журналістів і представників ЗМІ. Крім того, за даними дослідження, торік у світі 259 журналістів були ув'язнені та 79 були вбиті.

Акцентуючи на позитивних тенденціях, автори дослідження вказують на поліпшення ситуації в Тунісі, Шрі-Ланці та Непалі. Також представники Article 19 високо оцінили ухвалення законів про свободу інформації в 119 країнах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme