В Україні свідками та жертвами домашнього насильства щорічно стають 3 млн дітей, – Луценко

Домашнє насильство стає дедалі більшою проблемою для українського суспільства, тому Верховна Рада повинна ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок та домашнього насильства, відому як Стамбульська конвенція

Про це заявила представник президента в парламенті Ірина Луценко на 1-му Українському жіночому конгресі, передає Depo.ua із посиланням на РБК-Україна.

Під час дискусії вона зазначила, що в Україні близько 3 млн дітей щороку стають свідками та жертвами домашнього насильства. Точну кількість жертв насильства важко підрахувати, оскільки далеко не всі звертаються за допомогою.

За словами Луценко, домашнє насильство можна умовно розбити на три категорії:

- класичне домашнє насильство, що здійснюється проти жінки чоловіком;
- насильство в сім'ях учасників АТО, коли герої не можуть впоратися із викликами мирного життя та психологічним навантаженням;
- насильство в сім'ях вимушених переселенців, коли через невизначений соціальний статус, психологічну травму й економічні проблеми матері сімейств зриваються на тих, хто слабший – дітей та людях літнього віку.

"Це трикутник проблем, які зараз переживає Україна в період гібридної війни. І через ці проблеми ми повинні ухвалити Стамбульську конвенцію, тому що сплеск домашнього насильства потроївся", – заявила Луценко.

Вона пояснила, що "якщо батько дозволяє собі бити матір, то потім він дозволяє собі ґвалтувати чужу жінку. Якщо батько б'є дитину, то потім дитина може стане ґвалтівником, піти з сім'ї… А це – жебракування, проституція, торгівля людьми".

"Я перераховую побіжно, не вдаючись у страшні цифри того, чого може чекати Україна, не ратифікувавши Стамбульську конвенцію", – попередила представник Президента.

Луценко повідомила, що "до другого читання підготовлено два імплементаційні закони. Перший – про запобігання та протидію насильству, де чітко прописані дії кожної гілки влади, вводиться поняття державної "гарячої лінії", за якою жінка отримує юридичну допомогу, статус жертви, притулок. Другий закон – про криміналізацію домашнього насильства".

Серед інших заходів запобігання насильству Луценко назвала обов'язкові корекційні програми, за допомогою яких психологи повинні працювати із кривдниками, а також зміни в гендерному вихованні дітей: "Повинна бути програма з дитячих садків, з абетки, бо там мама обов'язково миє раму, а тато тільки в космос літає і не миє посуд. Культури гендерних відносин треба вчити змалечку".

"Ми повинні виробити нульову толерантність суспільства до домашнього насильства, не тільки по відношенню до жінки, а до будь-кого. Адже безкарне зло продукує нове зло, і ми отримаємо погані наслідки для наступних поколінь", – підсумувала Луценко.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme