Буряковий сік покращує роботу серця

Учені виявили, що буряковий сік сприятливо впливає на серцево-судинну систему

Буряковий сік покращує роботу серця…

Такого висновку дійшли американські дослідники з Канзаського університету на чолі з доктором Девідом Пулом.

Учені провели експеримент, в ході якого було доведено, що речовини, що входять до складу бурякового соку, роблять сприятливий вплив не лише на скелетну мускулатуру, але і на сердечний м'яз. Зокрема, було помічено, що в результаті вживання бурякового соку зростає приплив крові до м'язових волокон, що скорочуються. Завдяки цьому людина відчуває силу, необхідну для бігу та інших фізичних навантажень.

Відомо, що до складу буряка входить сіль азотної кислоти. Саме цей компонент і покращує кровотік в скелетній мускулатурі. 70 мл бурякового соку містять стільки ж азотної кислоти, скільки її міститься в 100 г шпинату. Потрапляючи в організм, азотна кислота перетворюється на окисел азоту, який розширює судини. Американці підрахували, що буряковий сік підвищує м'язовий кровотік на цілих 38%.

Нагадаємо також, що буряковий сік має слаболужну реакцію, що робить його особливо корисним для людей з підвищеною кислотністю шлунку. Потрапляючи в кров, корисні речовини бурякового соку очищають її від токсинів і стимулюють синтез еритроцитів, адже еритроцити - це єдині переносники кисню в живих організмах.

Крім того, буряк збагачує організм беталаїном - антиоксидантом, ефективним у боротьбі із запальними процесами, повідомляє ДеПо з посиланням на medikforum.ru.

Раніше ДеПо розповів про 13 продуктів для очищення крові.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme