Суд у Криму постановив відібрати в УПЦ КП Кафедральний собор у Сімферополі

Російський "арбітражний суд" Криму ухвалив рішення вилучити з власності Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату належні їй приміщення
Depo.Життя
28 січня 2016 18:49
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ Київського патріархату Климент, передає depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

Він пояснив, що мова йде про приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира і Ольги в центрі Сімферополя.

"За рішенням суду я повинен сплатити півмільйона рублів міністерству майна і земельних відносин, протягом 10 днів звільнити приміщення і готуватися до того, що далі в мене заберуть це приміщення. Тому що саме на цих 112 квадратних метрах розташовані всі комунікації, вода, світло, тепло", – сказав владика.

За його словами, керівництво Кримської єпархії УПЦ Київського патріархату не залишить приміщення Собору і продовжить боротьбу за нього.

Російська "влада" Криму, як і "суди" на півострові офіційно ситуацію не коментують.

У 2014 році, після анексії Криму Росією "Фонд майна" повідомив архієпископу про необхідність переукладення договору оренди на приміщення, в якому розташовується Кафедральний собор Володимира і Ольги. Тоді Климент розповідав, що невідомі люди вимагали від нього 200 тисяч доларів за можливість перебувати в цій будівлі.

Незважаючи на низку заяв, у тому числі правозахисних організацій, про утиски за релігійною ознакою на півострові, російська "влада" Криму це заперечує і стверджує, що віряни всіх конфесій перебувають у рівних умовах.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя

Мітки: УПЦ КП, Крим