Суд ЄС розглядає позов німців проти України через катастрофу MH17

Європейський суд з прав людини почав розгляд скарги проти України чотирьох родичів загиблих у катастрофі малайзійського авіалайнера MH17, збитого в небі над Донбасом влітку 2014 року
Depo.Життя
6 серпня 2016 19:52
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляється на сайті суду, передає depo.ua.

Заявники звинувачують українську владу в недостатніх заходах щодо захисту життя їхніх родичів, так як не закрили повітряний простір над зоною збройного конфлікту в Україні.

У справі вказується, що всі заявники "проти України" — громадяни Німеччини — Олена Іопія, яка втратила у катастрофі дочку, Тім Лаушет — у нього загинула мати, Кріс і Денізе Кенке судяться через смерть батька.

Заступника міністра юстиції Сергій Петухов на своїй сторінці у Фейсбуці, коментуючи позов, написав, що заявники не зверталися спочатку до українських судів для вирішення цього питання, як цього вимагає Конвенція.

"Ця обставина може призвести до того, що суд відмовиться розглядати цю справу, хіба що заявники доведуть, що в Україні не було ефективних способів захисту порушеного права. Наразі Україна має надати пояснення стосовно суті порушених питань та прийнятності цієї справи", - написав Петухов.

Він зазначив, що загалом до суду надійшло близько 3 тис. справ, що стосуються окупації Криму та збройного конфлікту на Донбасі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя