Стерненко анонсував акцію під Офісом Зеленського та пояснив, як до неї підготуватися

Засуджений одеський активіст Сергій Стерненко нагадав небайдужим до його долі та свавілля чинної влади людям про заплановану найближчим часом акцію протесту

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Стерненко анонсував акцію під Офісом Зел…
Фото: Скріншот

Про це він написав у своєму Telegram, передає Depo.ua.

"Це дуже важливий пост. Збережіть собі і обов’язково прочитайте перед тим, як прийти на акцію "Не чуєш? Побачиш", що відбудеться (в суботу, – ред.) 20 березня під Офісом президента", – наголосив Стерненко.

Він зауважив, що громадяни вже побачили, що їхні наміри протестувати мирно "можуть не співпадати з намірами поліції".

"Тому відновлюймо знання з домедичної допомоги", – додав активіст.

Як Стерненко рекомендує підготуватися до акції протесту:

1. Приходьте на акцію вдягнені так, щоб відкритих частин тіла було якомога менше. 

2. Візьміть з собою джгут для зупинки кровотечі, медичні рукавички, бинт, хлоргексидин, великий шприц, дикаїн 1%, ліки, які ви регулярно приймаєте (якщо такі є) та звичайну питну воду.

3. Для допомоги при ураженні газом візьміть розчин води з содою (1-2%), пляшку молока чи термальну воду.

"У першу чергу зупиняємо найсильнішу кровотечу. Опіки поливаємо холодною водою. Якщо бачите непритомного – покладіть людину на бік і викличте "швидку". Скоріш за все, під час акції ви помітите медиків "Червоного хреста". Запам’ятайте, де розташований їхній пункт. У випадку потреби не соромтесь звертатись до них по допомогу", – написав активіст.

Що робити, якщо проти людей застосували газ: 

–  намагайтесь швидко (у перші 5 секунд) вийти з зони ураження;

–  обтрусіть верхній одяг (куртку, шапку тощо), не знімаючи захисну маску;

–  промийте очі та змийте газ з обличчя розчином соди, молоком чи термальною водою;

–  опісля закрапайте очі 1% розчином дикаїну.

"Якщо ви вдихнули газ та відчуваєте, що пече в роті, цим же розчином потрібно промити рот. Не промивайте очі звичайною водою − це погіршить ваш стан. Медики рекомендують пити молоко – це швидше виведе токсичні речовини з організму. Якщо у вас не виявилось цих засобів, то просто відійдіть убік та зачекайте декілька хвилин. Зазвичай, за 5-10 хвилин ваш стан має стабілізуватись", – наголосив Стерненко.

Він також закликав усіх громадян пам’ятати: "перш за все ви маєте дбати про власну безпеку".

"Допомагайте постраждалим тоді, коли почуваєте себе добре і знаєте, що вам нічого не загрожує. Обов’язково фотографуйте всі поранення. Головне – зберігайте спокій та будьте обережні. До зустрічі на Банковій, 20 березня о 19:00!" – підсумував Стерненко.

Стерненко анонсував акцію під Офісом Зеленського та пояснив, як до неї підготуватися

Під ОП збирають нову акцію протесту

За що засудили Стерненка

23 лютого Приморський районний суд міста Одеси визнав Стерненка винним у викраденні людини. Його засудили до 7 років 3 місяців в'язниці з конфіскацією половини майна.

Суд визнав Стерненка винним у скоєнні злочинів за статтею 187 (розбій) та статтею 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу, але з тим звільнив його від кримінальної відповідальності за вчинення злочину за статтею 146 (викрадення людини) у зв'язку із закінченням терміну давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Вирок Стерненку стосується справи про викрадення й катування керівника одеського відділення проросійської партії "Родіна" Сергія Щербича (якого внесли у список сайту "Миротворець") у квітні 2015 року. Він є приближеним до мера Одеси Геннадія Труханова.

Відомо, що за кілька днів до того, як Щербич мав отримати мандат депутата однієї з райрад Одеської області, його викликали на зустріч, а звідти відвезли у невідомому напрямку з мішком на голові. Його побили та вимагали відмовитися від депутатського мандату.

За версією слідства, одним із чоловіків у масках, які напали на Щербича, був саме Стерненко.

Сам активіст причетність до викрадення відкидає, а справу називає сфабрикованою.

На його думку, у цій справі проти нього виступають, зокрема, генеральний прокурор Ірина Венедіктова, заступник голови Офісу президента Олег Татаров і очільник Одеси Геннадій Труханов.

Нагадаємо, вирок Стерненку викликав неабиякий резонанс у суспільстві та соціальних мережах.

Після його оголошення під будівлею суду прихильники Стерненка почали скандувати "Свободу Стерненку!" і "Аваков – чорт!", а також кидати димові шашки. Відбулися сутички активістів із поліцією.

Згодом Стерненко анонсував низку мітингів у різних містах України та у Варшаві (Польща).

Після цього хвиля протестів прокотилася практично всіма регіонами України. Масштабні акції неодноразово відбулися й у Києві.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme