Стало відомо, що вбило дитинчат Тигрюлі

Причиною смерті в Ялтинському зоопарку "Казка" трьох бенгальських тигренят білого забарвлення, стало вірусне захворювання - антиген панлейкопенія ("котячої чумки")
Depo.Життя
21 грудня 2015 17:44
ФОТО: depo.ua

Про це під час прес-конференції заявив  директор зоопарку Олег Зубков, передає depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

"На мій погляд, абсолютно очевидно, що тигренята, які загинули протягом тижня, загинули від одного і того ж діагнозу", - сказав Зубков.

Він підкреслив, що померлим тигренятам було менше восьми тижнів, тому щеплення від вірусу їм робити було не можна.

Як пояснив доктор ветеринарних наук Василь Толоконников, панлейкопенія - це вірусне захворювання, яке "провокує ослаблення організму, слабкий імунітет у тварин".

"Ці тварини перебували на ручному вигодовуванні, були слабенькі. У тих умовах, що сприяють факторами могло бути й охолодження. За аналізом, такий момент має місце бути. Щодо панлейкопении, то на розтині, яке ми зробили і детально проаналізували, ми знайшли Імунохімічної підтвердження, що це дійсно цей збудник", - сказав Толоконников.

За його словами, за певних зовнішніх факторах, коли відбувається ослаблення організму, цей вірус набуває патогенні властивості і розвивається хвороба, результатом якої, як правило, буває летальний результат.

"При цьому захворюванні вражається на всій протяжності шлунково-кишковий тракт, центральна нервова система, і ці підтвердження ми знайшли при проведенні фотоморфологіческіх досліджень", - сказав Толоконников.

За його словами, доказів, що третій тигреня був отруєний, не виявлено.

При цьому Зубков підкреслив, що тигренята були приречені на смерть спочатку, так як тигриця відмовилася від них, а переохолодження лише спровокувало розвиток хвороби.

Нагадаємо, що на початку грудня в зоопарку загинули троє бенгальських тигреня-альбіноса. Зубков пов'язав смерть перших двох з переохолодженням, так як під час блекаута Криму у звіринці вийшов з ладу генератор, а новий влада йому не надала.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя