UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Стало відомо, що українці з хронічними захворюваннями найчастіше помирають від COVID-19

Вірус дуже змінюється

Про це заявила заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак, повідомляє Depo.ua з посиланням на ТСН. 

За її словами, статистика сьогодні в Україні така, що в Україні хворіють не лише люди похилого віку, як це було на початках, зокрема в Італії.

"Ми проводимо аналіз летальності, тобто тих втрат, які ми, на превеликий жаль, маємо в Україні. Близько 70% людей, які померли внаслідок коронавірусної хвороби, страждали захворюваннями серцево-судинної системи, хронічними захворюваннями. Близько 25% мали також цукровий діабет. Близько 22% мали хронічні захворювання легень. А загалом десь близько 27-29% пацієнтів, яких, на жаль, ми втратили, мали поєднані хронічні захворювання. Тобто ми чітко відстежуємо, що люди, які мають важкі хронічні захворювання, вони перебувають у значно більшій зоні ризику. В Україні, на відміну від Італії та Іспанії, серед захворілих понад 80% - це є особи, старші 50 років", - каже Микичак. 

Також  заступниця міністра охорони здоров'я додала, що аналітика дає можливість змінювати підходи до лікування. Так, Міністерство охорони здоров'я розробило і впровадило експериментальний протокол, він ґрунтується на законі, який ухвалений в Україні.

"Ми отримали можливість включити до протоколу ті медикаменти, які ще не зареєстровані в Україні, а також препарати за принципом off-label - це означає, що в інструкції до цього лікарського засобу немає прямої вказівки на лікування коронавірусу. Такого препарату, насправді, специфічної, етіотропної терапії, яка діє на причину, ще немає в світі. Є різноманітні дослідження. Тому робоча група МОЗ, в якій працюють наші провідні науковці, інфекціоністи, анестезіологи, кардіологи, ендокринологи та інші, щотижня ми збираємося і аналізуємо ситуацію, аналізуємо досвід, який отримуємо від наших лікарень в Україні, які вже користуються тими чи іншими протоколами. І цей досвід постійно динамічно змінюється, тому що є добрі приклади, є проблемні ситуації. Тому все це постійно перебуває в роботі", - сказала вона. 

Додамо, у МОЗ прогнозують, що через нехтування карантинних правил під час Великодня, коли близько 130 тисяч українців таки пішли до церков, в Україні очікується сплеск зростання кількості інфікованих новим коронавірусом COVID-19.

за добу коронавірус убив понад 165 тисяч людей по всьому світу, одужали - 624 тисячі. Станом на 09:30 20 квітня, в Україні підтверджено 5 710 випадків COVID-19. Протягом 19 квітня отримано 261 повідомлення про нові підтверджені випадки.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: Україна в ізоляції до 24 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme