Стало відомо, коли запрацює система E-health

У квітні розпочнеться приписна кампанія пацієнтів до лікарів первинної ланки і повноцінний початок роботи системи E-health

Про це на брифінгу сказав заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Якщо ми говоримо про сімейну медицину, то E-health в дії можна буде побачити на прийомі у свого лікаря вже в квітні цього року, тому що ми розпочинаємо кампанію по вибору свого лікаря у квітні. Людина може вибрати лікаря і дані про цю людину потрапляють до декларації, яка буде електронною", - сказав Ковтонюк.

Передбачається, що при виборі сімейного лікаря, або лікаря первинної ланки - терапевта, педіатра буде укладатися декларація між пацієнтом та лікарем. Робитися це буде в електронному вигляді. До декларації мають бути занесені основні дані про пацієнта, дані про лікаря, медичний заклад, в якому обслуговується пацієнт тощо. Ці дані будуть передані до центрального компоненту E-health. На основі цих декларацій Національна служба здоров'я буде сплачувати лікарям чи комунальним медзакладам первинної ланки за надані кожному конкретному пацієнту медичні послуги.

Повноцінний перехід на нову систему фінансування первинної ланки розпочнеться з 1 липня.

За словам заступника міністра, до цього часу медичні заклади первинної ланки мають пройти процес автономізації згідно законодавству, і стати неприбутковими комунальними підприємствами, а також виконати технічні вимоги до оснащення та устаткування, комплектації медичними кадрами тощо.

З минулого року система E-health працює в тестовому режимі. Наразі до неї вже приєдналися понад 700 медичних закладів у всій країні, більше ніж 5 тисяч лікарів, також укладено в тестовому режимі близько 30 тисяч декларацій з пацієнтами, які з 1 квітня будуть остаточно враховані Національною службою здоров'я.

Електронна система охорони здоров'я складатиметься із центрального компоненту, який відповідатиме за централізоване зберігання та обробку інформації та медичних інфомаційних систем (МІС), які лікарні та поліклініки зможуть обрати на ринку та встановити у себе.

Розробка системи E-health проводилася Проектним офісом, який був створений громадськими організаціями Transparency International Ukraine та Всеукраїнською мережею людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ) за підтримки Міністерства охорони здоров'я. А також за участі українських IT-компаній та фахівців коштом міжнародних донорів - Світового банку, урядів Канади та США, Глобального фонду та інших. Загалом на розробку мінімально життєздатного продукту (MVP) E-health було витрачно близько 750 тисяч доларів США.

Нагадаємо, Супрун пояснила, чому МОЗ не буде закуповувати ліки, як раніше.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme