США профінансує ремонт унікального корпусу Могилянки

Посольський фонд США зі збереження культурної спадщини надав грант у розмірі 400 тисяч доларів на реставрацію Староакадемічного корпусу Києво-Могилянської академії,де міститься однокупольна Церква Благовіщення. Її спорудження  замовив гетьман Іван Мазепа у 1703 році

Про це повідомили в американському посольстві, передає Depo.ua із посиланням на "Громадське радіо".

Староакадемічний корпус – це єдина в Україні академічна зала, яка понад 300 років безперервно використовувалася з освітньою й культурною метою.

"Ми з гордістю підтримуємо оновлення Староакадемічного корпусу і сподіваємось разом із Києво-Могилянською академією реставрувати цю чудову будівлю, щоб усі українці могли нею насолоджуватись. Я дуже радий, що Сполучені Штати можуть підтримати Україну у справі збереження цієї історичної пам’ятки. Я збираюся стежити за ходом реставрації і приєднатись до тих багатьох відвідувачів, які прийдуть помилуватися цією дивовижною архітектурною спорудою", — сказав Тимчасовий повірений у справах США Вільям Тейлор, передавши грант президенту академії Андрію Мелешевичу.

Серед відомих випускників Києво-Могилянської академії, які навчалися в Староакадемічному корпусі, є філософ Григорій Сковорода, архітектор Іван Григорович-Барськийта композитор Артемій Ведель. Сучасний Національний університет Києво-Могилянська академія був відновлений у 1992 році на місці старої Академії.

Посольський фонд США зі збереження культурної спадщини надає гранти на збереження історичних пам’яток, культурних об‘єктів та форм традиційного вираження у країнах, що розвиваються, по всьому світу. З 2001 року програма витратила 74 млн доларів на понад 1000 проектів у більш ніж 125 країнах. Сюди входить і 1,3 млн доларів на підтримку 15 проектів в Україні.

Нагадаємо, що у одному з корпусів Могилянки за шафою знайшли унікальний пістолет.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme