"Справа 26 лютого": Після звільнення Чийгоза окупаційна влада Криму не знає, що робити

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров вважає, що російська влада окупованого Криму не знає, як продовжувати розгляд "справи 26 лютого" після звільнення Ахтема Чийгоза

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Радіо Свобода".

"Скажу відверто, вони просто не знають, що робити далі після того, як Путін помилував Ахтема Чийгоза – основного фігуранта, що робити з рештою. Команда від ФСБ ще не надійшла", – повідомив Умеров.

За його словами, передбачити хід розвитку подій складно, оскільки всі суди в Криму отримують вказівки із Росії.

"Їх логіку пояснювати дуже важко і дуже важко передбачити, що буде з цими хлопцями, стосовно яких судові розгляди тривають", – сказав Умеров.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю суд у Сімферополі переніс заплановане на 13 листопада засідання у "справі 26 лютого" через зайнятість судді в іншому процесі. Судове засідання у справі відбудеться 17 листопада.

Довідка: У 2015 році на півострові почали судити групу кримськотатарських активістів за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України біля стін будівлі Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Їх звинувачують в участі у масових заворушеннях.

Пізніше суд розділив "справу 26 лютого" на дві: окремо ‒ щодо одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ахтема Чийгоза, і окремо щодо інших фігурантів процесу ‒ Алі Асанова, Мустафи Дегерменджі, Ескендера Кантемирова, Талята Юнусова, Ескендера Емірвалієва, Арсена Юнусова й Ескендера Небієва.

25 жовтня Росія видала Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова Туреччині, а звідти вони прибули до Києва.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme