"Соловей, соловей, не співай…": Що тепер буде з Євробаченням-2020 і гуртом Go_A

Євробачення об’єднує людей через музику, але зараз будь-які об’єднання людей, що передбачають масові зібрання, заборонені в більшості країн, де лютує коронавірус, тому конкурс перенесли на 2021 рік. Такого ще ніколи, за всю історію Євробачення не було, і тепер постає питання, що буде з цьогорічними переможцями, зокрема - українським гуртом Go_A, який в Роттердамі мав виконувати вже дуже популярну в Україні пісню "Соловей"

"Соловей, соловей, не співай…": Що тепер…
eurovision.ua

Depo.ua шукав відповіді на ці та інші питання.

Здавалось би – в світі епідемія смертельно небезпечної хвороби, ну які тут ще можуть бути пісні. Але давайте згадаємо італійців, які вечорами виходять на балкони, щоб заспівати "Лашате мі кантаре". Згуртовані українці, в часи найбільших потрясінь, співають Гімн.

Музика справді об’єднує людей і допомагає їм розрадити сильні душевні переживання. Тому Євробачення – це важливо, тим паче що за ним слідкують тисячі людей.

Оргкомітет Євробачення-2020, яке мало відбутися в Нідерландах 12, 14 та 16 травня, до останнього шукав можливості провести конкурс. Розглядали можливість зробити це за допомогою телемосту, щоб при цьому кожен виконавець не їхав в Роттердам, а виступав у своїй країні, або провести його за пустої глядацької зали, як ще нещодавно робили з футбольними матчами. Але так само як і у випадку з футболом – втрачається сенс заходу.

Такого ще ніколи не було, Євробачення проводиться з 1956 року, інколи країни відмовлялися від права його провести, але конкурс не скасовували.

Чому перенесли Євробачення -2020

18 березня пресслужба конкурсу розповсюдила заяву, в якій пояснювалося, чому цього року дійство не відбудеться.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It is with deep regret that we have to announce the cancellation of the Eurovision Song Contest 2020 in Rotterdam. . Over the past few weeks we have explored many alternative options to allow the Eurovision Song Contest to go ahead. . However the uncertainty created by the spread of COVID-19 throughout Europe – and the restrictions put in place by the governments of the participating broadcasters and the Dutch authorities - means the European Broadcasting Union (EBU) has taken the difficult decision that it is impossible to continue with the live event as planned. . We are very proud that the Eurovision Song Contest has united audiences every year, without interruption, for the past 64 years and we, like the millions of fans around the world, are extremely saddened that it cannot take place in May. . The EBU, NPO, NOS, AVROTROS and the City of Rotterdam will continue a conversation regarding the hosting of the Eurovision Song Contest in 2021. . We would ask people to bear with us while we work through the ramifications of this unprecedented decision and patiently await any further news in the coming days and weeks. . We would like to pay tribute to all the host broadcaster team in the Netherlands and our 41 Members who have worked so hard on planning this year’s event. . We are all as heartbroken as they are that the Eurovision Song Contest will not be able to be staged in May and know that the whole Eurovision family, across the world, will continue to provide love and support for each other at this difficult time.

Публикация от Eurovision Song Contest (@eurovision) Мар 2020 в 6:25 PDT

 

В заяві йдеться про те, що оргкомітет  надзвичайно сумує, що конкурс в травні не відбудеться.  За останні кілька тижнів організатори розглянули багато альтернативних варіантів, як провести Євробачення-2020.

Проте невизначеність, спричинена поширенням COVID-19 по всій Європі, обмеження, встановлені урядами мовників-учасників конкурсу і владою Нідерландів, лягли в основу рішення не проводити конкурс у прямому ефірі. Здоров’я артистів, персоналу, шанувальників і відвідувачів, а також ситуація в Європі та світі загалом – у пріоритеті, зазначає оргкомітет.

"Хочу подякувати всім, хто брав участь у процесі проведення великого пісенного конкурсу Євробачення цьогоріч. Але завадили фактори, на які ми не впливаємо. Ми дуже шкодуємо, що так сталося, але можу пообіцяти: Євробачення повернеться сильнішим, ніж будь-коли", – зворушливо заявив виконавчий директор Євробачення Йон Ола Санд.

Де відбуватиметься Євробачення-2021

Відповідно до заяви оргкомітету, Європейська мовна спілка разом із суспільними мовниками Нідерландів та містом Роттердам, проводитимуть подальші переговори, щоб дізнатися, чи можна проводити Євробачення в Роттердамі 2021 року.

Суспільні мовники та влада Роттердама, де цьогоріч мало відбутися Євробачення, вестимуть переговори, щоб дозволити проведення конкурсу в цьому місті у 2021 році.

Чи зберігається за переможцями нацвідборів право представляти країну

Скоріш за все, кожна країна сама вирішуватиме це. Принаймні поки що окремої заяви не було.

Чи буде Go_A представляти Україну на Євробаченні 2021

Українська сторона вже заявила, що телеканали UA: ПЕРШИЙ та СТБ 2021 року додатковий національний відбір не проводитимуть, Go_A є переможцями національного відбору-2020 і залишаться ними у 2021 році, отже представлятимуть Україну на Євробаченні 2021 року саме вони. Якщо, звісно, в житті гурту Go_A нічого не зміниться.

"Якщо вони будуть готові виступити на сцені Євробачення наступного року, ми цьому сприятимемо. Це стосується й підготовки до пісенного конкурсу, і решти організаційних питань", – цитує голову правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію. - Наші партнери та колеги, телеканал СТБ, згодні з таким рішенням. Натомість усе стосовно інших відносин між нами – вважати минулий нацвідбір останнім (2020 року закінчується дія договору щодо нацвідбору між Суспільним мовником та СТБ) чи продовжити строк договору на "втрачений" рік –вирішимо вже в робочому порядку", – додав він.

Чи погодилися Go_A представляти Україну на Євробаченні 2021

Фанати, видихайте. Вони погодилися.

"Раді вам повідомити, що все ж таки представлятимемо Україну наступного року на Євробаченні 2021 року. Ми дуже вдячні кожному з вас за підтримку і шалені емоції, що ви нам подарували. За віру у себе і переможний дух. За те, що перевернули наш світ і стали уже такою близькою музичною родиною! Бережіть себе та рідних, слідкуйте за здоров’ячком! А коли ситуація стабілізується - обов’язково зустрінемося на концертах та фестивальних майданчиках", - йдеться у заяві на офіційній сторінці гурту.

Чи доведеться учасникам писати нові пісні

За правилами Євробачення, конкурсна пісня мусить бути новою – комерційний реліз має відбутися до 1 вересня попереднього року. Відповідно до цього, нинішні пісні, з якими виконавці  збиралися представляти свої країни, вже застаріють. Крім того, одні пісні можуть отримати перевагу над іншими, якщо лейбли будуть їх розкручувати протягом року. Виконавці можуть виконувати їх в концертних турах, випускати на міні-альбомах, продати права на використання у фільмах. Треба буде вводити якісь жорсткі додаткові обмеження, щоб цього не відбувалося, але якщо пісня вже потрапила в інтернет, то завадити розповсюдженню і промоції буде дуже важко.

Але з іншого боку, виконавці перемагали саме з цими піснями. І якщо зобов’язати їх написати нові (при тому, що відбору не буде, критики від журі не буде, і вони так чи інакше представлятимуть країну), ці пісні можуть виявитися, наприклад, слабшими за пісні їхніх тодішніх конкурентів. Та й глядачі  голосували не стільки за конкретного виконавця, скільки за пісню. Принаймні в Україні, де у Нацвідборі, через нові правила, можуть брати участь здебільшого ще не розкручені виконавці.

Тому, якщо буде вимога написати нові пісні, то чи не логічно було би провести і новий Нацвідбір? Відповідей на ці питання поки нема.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme