Собаку вкусив кліщ: Симптоми та перша допомога

Сезон кліщів у розпалі, і загрожують крихітні кровопивці не лише людям, а й собакам. Через укус наші хвостаті улюбленці можуть заразитися небезпечною хворобою піроплазмозом та іншими недугами

Тіма Печерська
Журналіст відділу «Життя» і відділу «Новини»
Собаку вкусив кліщ: Симптоми та перша до…
Фото: Pixabay

Depo.ua розкаже, що робити, якщо ваш собака став жертвою кліщів. До речі, також дізнавайтеся, як обрати прізвисько собаці

Симптоми укусу кліща у собаки: що таке піроплазмоз

собака

Піроплазмоз собак або бабезіоз – це сезонна хвороба, яку переносять іксодові кліщі. Захворювання характеризується інкубаційним періодом у два тижні. Проте інколи з моменту інфікування можуть проходити місяці, а собаці у цей час буде дуже погано. На жаль, інколи піроплазмоз може призвести до смерті собаки. 

При цьому піроплазмом передається не лише через укус кліща, а й від тварини до тварини. 

Отже, важливо знати симптоми, які можуть свідчити про укус вашого песика кліщем або інфікування тварини піроплазмозом іншим шляхом.

Симптоми укусу кліща у собаки

  • в'ялість, помітно знижена активність
  • відсутність апетиту
  • ясна стають блідими
  • можливо пожовтіння шкірних покривів
  • лихоманка
  • значне підвищення температури тіла
  • втрата ваги
  • здуття живота та метеоризм
  • зміна кольору сечі та калу
  • блювота
  • діарея

Що робити, якщо собаку вкусив кліщ: перша допомога

кліщ

Отже, якщо ви побачили симптоми інфікування собаки кліщем, або безпосередньо побачили кліща на собаці, а особливо комахи полюбляють такі місця як голова, шия, зона паху, місця між пальцями, ясна у роті, потрібно діяти негайно. 

1. Вдягаємо латексні рукавички, беремо пінцет або спеціальний пристрій для видалення кліщів (його можна придбати у ветеринарній аптеці або у звичайному магазині у відділі для тварин, – ред.). Слід захопити голову і викручувати комаху за годинниковою стрілкою. Важливо видалити усього кліща повністю. Якщо якась частина залишилася – слід звернутися до ветеринара або слідкувати за місцем укусу.

2. Обробіть місце укусу антисептичним засобом – розчином хлоргексидину, перекисом водню або бетадином. Йод та зеленка не підходять!

3. Тепер слідкуйте за улюбленцем. Якщо побачите хоч один із симптомів піроплазмозу, не зволікайте і їдьте до ветеринарної клініки негайно. Не намагайтеся лікувати собаку самостійно, адже усі необхідні засоби є дуже токсичними і зберігаються у клініках за правильної температури та з дотриманням інших умов. 

4. Дехто ставить питання: що дати собаці, аби допомогти? Експериментувати небезпечно. Це може коштувати життя вашому улюбленцю. До звернення до ветеринарної клініки, слідкуйте, аби ваш пес пив багато води, щоб запобігти зневодненню. 

Наслідки укусу кліща у собаки

собака сіра

Наслідки укусів кліщів є дуже серйозними. Статистика свідчить, що у разі відсутності лікування при піроплазмозі смертність тварин становить 99%, адже кліщі є дуже токсичними. Важливо уважно стежити за улюбленцем і звертати увагу на найменші зміни у поведінці собаки. 

Також варто пам'ятати, що профілактика укусів – також важлива складова у запобіганні піроплазмозу. Не забувайте, що кліщі окрім піроплазмозу переносять ще й такі небезпечні захворювання як гемобартонеллез, хвороба Лайма. 

Профілактика укусів кліщів у собаки 

кліщ

Засобів профілактики існує чимало, і найкраще ознайомленими з ними ветеринарні лікарі. Саме вони можуть підібрати той засіб, який допоможе вашому собаці, виходячи з багатьох параметрів: від ваги до звичок та місця проживання. 

Проте існують універсальні правила профілактики, яких слід дотримуватися усім власникам собак. Пам'ятайте, навіть ті собаки, які не гуляють на вулиці, знаходяться під загрозою. Адже кліща може принести будь-хто з членів родини або з гостей на собі чи одязі.

Профілактика укусів кліщів

що робити, щоб кліщ не кусав собаку

1. Виробіть звичку щоразу після прогулянки оглядати свого собаку. Особлива увага – голові, зоні паху, роту та між пальцями. Достатньо спочатку зробити візуальний огляд, а згодом, якщо шерсть улюбленця щільна, обстежити його за допомогою промацування, адже якщо кліщ вже впився у шкіру, на цьому місці буде невелика гулька.

2. Порадьтеся з ветеринаром щодо ефективного засобу із захисту від кліщів: це може бути нашийник, спеціальні таблетки та спреї. Поцікавтеся ефективністю такого засобу. 

3. Слідкуйте за датою оновлення захисту, записуючи дату обробки собаки у календарі або у гаджеті з функцією нагадування.

4. Намагайтеся оминати надмірно зелені зони – листяні ліси, газони з щільним та високим бур'яном. 

Успіхів та здоров'я вашому собаці! 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme