Собака мене не любить: Що робити

Деяких людей, які хочуть взяти собаку з притулку, лякають потенційні проблеми поведінки у такої тварини. Так, знадобиться час і, можливо, допомога фахівця. Але натомість ви отримаєте  найвідданішого друга на довгі роки

Собака мене не любить: Що робити…

Собака мене не любить?

Взявши собаку з притулку, ви розраховували отримати веселого компаньйона і вірного друга. Замість цього вихованець огризається, забивається в кут, не йде на контакт. Таке трапляється з багатьма тваринами, яких раніше цькували. Виправити ситуацію реально!

Всі ми пам'ятаємо пісеньку про те, що: "собака бывает кусачей только от жизни собачьей". Але ми-то намагаємося все робити правильно: придбали найкращий корм і м'яку підстилку, регулярно водимо тварину на прогулянку. Що ж не так? Говорячи професійною мовою, всі ці дії задовольняють базові потреби тварини (їжу, житло). Але для формування прихильності потрібно щось більше. Фундамент для створення довірчих відносин - правильне розуміння потреб, природньої поведінки й сигналів комунікації вашого вихованця. Компанія Royal Canin, однією з ключових цінностей якої є відповідальне володіння тваринами, провела вебінар для тих, хто планує взяти собаку з притулку. Спеціаліст з поведінки тварин, кінолог і фелінолог Віталія Кононова розповіла про те, як знайти спільну мову з новим другом.

Окситоцину потрібен час

У середньому, первинна адаптація до нової домівки займає у собаки близько двох тижнів. Завдання цього періоду: показати тварині, що їй з вами безпечно. Тоді у вихованця формується прихильність до власника. У собак з притулку в силу негативного досвіду цей процес може зайняти трохи більше часу, ніж у тварини з розплідника. Наберіться терпіння. Головна ознака того, що собака вважає вас "своїм" - підтримання контакту. Наприклад, вдома він періодично підходить і тикає носом, а на прогулянці обертається, щоб зловити ваш погляд. Також улюбленець починає сприймати вас як безпечний "притулок" - і в разі незрозумілої або тривожної ситуації тут же біжить до вас. Нарешті, сама присутність людини, якій собака довіряє, вселяє в неї впевненість: вона активніше грає, вивчає навколишню територію. У собак, як і у людей, за формування прихильності відповідає гормон окситоцин. Його виробленню сприяє тактильний контакт, наприклад, погладжування, чухання за вухами, спільні ігри. Головне, робити те, що подобається саме вашому улюбленцю і вміти зчитувати його сигнали готовності до спілкування або, навпаки, бажання усамітнитися. Не наполягайте на контакті перший час – вашому улюбленцю потрібно освоїтися і звикнути.

Я тебе розумію і поважаю!

Розуміння "мови" собаки допоможе задовольнити її потреби і скорегувати порушення поведінки. Найбільш типові поведінкові проблеми собак з притулку такі:

- Страх вулиці. Відсиджуватися вдома - не варіант. Але важливо допомогти тварині адаптуватися. Повертайтеся додому з прогулянки не на піку страху тварини, а коли напруга трохи спаде. Спокійно перечекайте цей період та просто будьте поруч. Поступово збільшуйте радіус прогулянок. Хваліть улюбленця за прояв ініціативи на вулиці. Наприклад, ви можете давати йому шматочок корму щоразу, коли спілкуєтеся з кимось із нових людей або після того, як вихованець пішов на контакт з родичами.

- Складнощі в комунікації з дітьми виникають не тільки у собак з притулку. Однак, якщо ваш улюбленець раніше мав негативний досвід спілкування з дітьми, це може стати больовою точкою. В ідеалі, ще до того, як забирати тварину з притулку, слід дізнатися, як вона реагує на дітей. У будь-якому випадку, важливо вчити дитину правильно взаємодіяти з твариною. Поясніть, що гладити собаку слід плавними рухами, перебуваючи збоку від неї (не фронтально). Переконайтеся, що дитина розуміє: не можна лізти до собаки в миску, смикати її за хвіст і вуха, затискати в кутку, обіймати занадто міцно. Спочатку контролюйте їх спільні ігри й при перших ознаках дискомфорту перемикайте увагу дитини, щоб дати собаці можливість піти.

- Агресивність. При спробі обійняти або емоційно пограти з собакою він намагається вкусити. У чому проблема? У нормі, перш ніж вкусити, собака проявляє ряд сигналів дискомфорту: примружує очі або закочує їх так, що видніються білки (так зване китове око), позіхає, відвертається, шкіриться. Тільки після цього слід позначення укусу (тварина прихлопує пащу біля вашої руки) і сам укус. Проте цілком імовірно, що в минулому з вашим вихованцем взаємодіяли люди, які не реагували на попереджувальні сигнали. І у тварини склалося враження, що людина розуміє тільки пряму агресію. Тому важливо реагувати на  початкові прояви дискомфорту. Собака відвертається і пручається, коли ви намагаєтеся обійняти його або напружується при підході до миски? Сформуйте довіру, змініть негативні асоціації з минулого на нові позитивні.

Деяких людей, які хочуть взяти собаку з притулку, лякають потенційні проблеми поведінки у такої тварини. Так, знадобиться час і, можливо, допомога фахівця. Але натомість ви отримаєте  найвідданішого друга на довгі роки! Для того, щоб віддячити улюбленцям за їхню вірність, ми можемо та повинні відповідально ставитись до своїх обов’язків, будучи їхніми власниками. Щоб дізнатися, чи можете ви носити горде звання відповідального власника домашнього улюбленця, можна пройти невеликий тест за посиланням.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme