Снодійне загрожує розвитком недоумства

Таблетки, що містять бензодіазепін, вдвічі підвищують ризик появи хвороби Альцгеймера

Снодійне загрожує розвитком недоумства…

До такого висновку дійшли вчені з Університету Бордо у Франції. Тому фахівці просять пацієнтів не приймати такі медикаменти довше 3 місяців.

Команда дослідників під керівництвом Софі Бійоті де Гаж провела дослідження серед 8980 осіб, з яких 1796 страждали від хвороби Альцгеймера. Результати тестів показали, що пацієнти, яким виписали снодійне, на 51% більше схильні до ризику виявити у себе цю хворобу, ніж ті, хто ніколи не приймав снодійного. Вірогідність захворіти зростає, якщо не припинити приймати даний препарат, говориться в доповіді, надрукованій у Британському медичному журналі (BMJ).

Дослідження французьких вчених підтверджує теорію, раніше опубліковану співробітниками Гарварду в 2012 році, яка також стосувалася побічних ефектів від цього типу медикаментів.

Однак не всі вчені згодні з цією теорією. «Дана доповідь не враховує той факт, що проблеми зі сном і підвищена дратівливість, з якими бореться бензодіазепін, якраз і є ранніми ознаками прояву недоумства», - стверджує доктор Ерік Карран, представник організації Alzheimer Research UK.

Нині від хвороби Альцгеймера страждає приблизно кожна п'ята людина старша 85 років. З розвитком цього захворювання людина поступово втрачає пам'ять, перестає впізнавати оточуючих і орієнтуватися, не може обслуговувати сама себе і зрештою повністю втрачає контакт з навколишнім світом. Вперше це захворювання було описане в 1906 році німецьким лікарем-психіатром Алоїсом Альцгеймером, повідомляє ДеПо з посиланням на ИТАР-ТАСС.

Раніше ДеПо розказав, що гранати захистять від хвороби Альцгеймера.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme