Служив до 2003 року та отримав відзнаки: В СБУ розповіли про слідчого у справі Стуса

Слідчий КГБ УРСР – майор Селюк, який в 1970-1980-х роках представляв сторону обвинувачення в справі поета Василя Стуса, після здобуття Україною незалежності працював в СБУ та вийшов на пенсію у 2003 році

Редактор стрічки новин
Служив до 2003 року та отримав відзнаки:…
Фото: Facebook Вахтанга Кіпіані

Про це повідомили в СБУ, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Як зазначається у наявних у Галузевому державному архіві СБУ даних, в органах КДБ УРСР у вказаний період на посаді слідчого проходив військову службу Селюк Анатолій Васильович. На час розпаду СРСР він був підполковником юстиції. З 1991 року Селюк працював в СБУ.

"У 1991 році його було прийнято на військову службу в СНБУ, а згодом – СБУ. Звільнено з військової служби у 2003 році у військовому званні полковника юстиції. За час проходження військової служби Селюк А. В. заохочувався відомчими відзнаками", – йдеться у відповіді СБУ на запит видання.

Водночас у СБУ не повідомили, чи має Селюк спеціальну пенсію у зв’язку з десятиліттями роботи в спецслужбах.

Справа Василя Стуса: що про це відомо

Як свідчать матеріали справи українського поета, дисидента-шістдесятника Василя Стуса, його двічі арештовували та ув’язнювали, звинувачуючи в "антирадянській агітації й пропаганді". Сторону обвинувачення, тобто СРСР, представляв слідчий КГБ УРСР – майор Анатолій Селюк.

Проводячи обшуки, вилучаючи приватне листування, викликаючи оточення Стуса свідчити, Селюк домігся, що на початку вересня 1972 року поета засудили до 5 років позбавлення волі та 3 років заслання. У травні ж 1980 року Стуса було знову заарештовано, визнано особливо небезпечним рецидивістом і у вересні засуджено на 10 років примусових робіт і 5 років заслання.

Василь Стус помер у 1985 році в таборі Кучино (зараз це Пермський край, Росія). За офіційними даними, причина смерті – зупинка серця.

Скандал з книгою про справу Василя Стуса

Всі архівні матеріали справи засудженого Стуса зібрав та видав журналіст, публіцист, історик Вахтанг Кіпіані у книжці "Справа Василя Стуса". Книга вийшла друком у травні 2019 року. Однак у жовтні 2020 року суд першої інстанції заборонив розповсюджувати книжку після позову проросійського політика, народного депутата України Віктора Медведчука.  Політик подав позов через те, що книга містить фрагменти судових засідань, під час яких Віктор Медведчук був адвокатом Василя Стуса у 1980 році. Сам Стус протестував проти цього призначення, але не зміг домогтися заміни захисника. У виступі перед судом Медведчук заявив, що всі злочини підсудного заслуговують покарання.

Видавництво Vivat, що видало книжку, подало апеляцію на це рішення до Київського апеляційного суду. Розгляд апеляційної скарги продовжиться об 11:00 19 березня 2021 року.

Читайте також: Знов заборонений: Як нападки одіозного політика привернули увагу до постаті Василя Стуса

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme