"Скоординована неавтентична поведінка": Facebook видалив в Україні десятки акаунтів

У вівторок, 12 січня, соціальна мережа Facebook повідомила, що у грудні 2020 року видалила в Україні десятки профілів через "скоординовану неавтентичну поведінку"

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на відповідну новину соцмережі.

Зазначимо, що це поняття у Facebook тлумачать як "скоординовані зусилля для маніпулювання публічними дебатами задля стратегічної мети, де фальшиві акаунти є основними для операції".

Крім того, у розлогому звіті Facebook пояснює, що "люди, які стоять за цією активністю використовували фейкові акаунти (фейкові мережі акаунтів, – ред.), щоб створити фіктивних осіб, уникнути нашого контролю, модерувати сторінки та писати в групах, названих за містами в Україні".

Уточнюється, що такі акаунти поширювали також контент із офіційних сторінок політичних партій або політиків, ставили лайки і робили коментарі під текстами інших людей, щоб зробити ці політсили або осіб більш популярними, ніж вони є насправді.

"Ця мережа розміщувала повідомлення українською та російською мовами про новини та політику в Україні… Частина цього контенту була оцінена місцевими фактчекерами як фальшива", – зауважили у Facebook.

Цікаво, що крім десятків акаунтів в Україні, Facebook вилучив також акаунти у Киргизстані, Казахстані, Бразилії, Аргентині, Пакистані, Індонезії та Марокко. Вони були спрямовані на аудиторії в межах цих країн.

Ще п’ять мереж – з Ірану, України, Франції, Марокко та Росії – мали на меті вплив на людей поза межами цих країн.

В цілому ж у грудні через "скоординовану неавтентичну поведінку" було видалено 1957 акаунтів із Facebook і 707 – із Instagram. Також було видалено 156 сторінок і 727 груп.

Нагадаємо, дещо раніше перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук застеріг ЗМІ й псевдоекспертів від маніпуляційних фейків.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme