Скільки українців насправді пам'ятають СРСР (ІНФОГРАФІКА)

Depo.ua вирішив проаналізувати дані Держстату щодо вікового складу населення України, аби визначити, скільки наших співгромадян можуть реально пам‘ятати радянське минуле

Скільки українців насправді пам'ятають С…

Українська п‘ята колона - регіонали, комуністи та інші менш популярні посібники окупантів всіляко культивують серед громадян ностальгію за "щасливим радянським минулим". Певний час це більш-менш вдавалося - люди, переважно зі Сходу та півдня України активно підтримували ці політичні сили. І хоча окупація Криму та війна на Донбасі змусили багатьох людей побачити реалії повернення СРСР, все ж проросійські сили на останніх парламентських виборах отримали досить суттєву підтримку та розраховують на реванш. Можна не сумніватися, що потенційних виборців "Оппоблоку" будуть і далі годувати популістичними ностальгічними казками про найсправедливішу країну в світі - СРСР.

Скільки українців пам'ятають СРСР (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Сьогодні ми спостерігаємо картину переходу СРСР з реальності у світ міфів. Адже, за даними статистики, людей, які реально пам‘ятають життя в СРСР в Україні з кожним роком стає все менше і менше. Уже зараз вони не складають більшості населення України (див. інфографіку). Що ж стосується найбільш економічно активного населення (тих, кому зараз 30-50 років) то серед них 70% людей, які якщо і пам‘ятають СРСР, то лише в останні роки його існування і більша частина їхнього свідомого життя пройшла уже після розвалу союзу.

Якщо ж взяти середньостатистичного в віковому розрізі українця, то йому зараз трохи більше 40-ка і, відповідно, він закінчив школу десь у 1992-му, тобто, за великим рахунком СРСР у нього пов‘язаний лише з дитячими спогадами - усе доросле життя він живе в незалежній Україні.

Скільки українців пам'ятають СРСР (ІНФОГРАФІКА) - фото 2

Скільки українців пам'ятають СРСР (ІНФОГРАФІКА) - фото 3

Скільки українців пам'ятають СРСР (ІНФОГРАФІКА) - фото 4

Отже, совок в мізках українців пов‘язаний переважно не з особистими спогадами про "прекрасне життя", а з міфами, які люди сприймають або з вуст більш старших родичів, які цілком природньо сприймають час своєї юності як найщасливіший та найкращій в житті, або ж з ностальгічних витворів російського кіно та ТБ та політичної пропаганди.

Таким чином, аби остаточно совкове мислення залишило голови наших громадян треба, по-перше, аби пройшло ще хоча б стільки ж часу, скільки минуло від розвалу СРСР і безпосередні його свідки пішли з життя, А по-друге, ностальгічні й совковій пропаганді має протидіяти контрпропаганда у вигляді правді про "щасливе радянське життя". І чим більше про це нагадуватимуть тим менше в мізках людей залишиться міфів та ілюзій про "золотий вік СРСР".

 

Скільки українців пам'ятають СРСР (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme