Скандал з Земфірою: Як український прапор перетворюють на червону ганчірку

Інцидент на концерті Земфіри у Вільнюсі розбурхав Мережу - користувачі поширюють заклики бойкотувати співачку
Depo.Життя
22 березня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Скандал з Земфірою: Як український прапор перетворюють на червону ганчірку
Скандал з Земфірою: Як український прапор перетворюють на червону ганчірку

Відео з фрагментом виступу, в якому співачка з лайкою вимагає прибрати прапор із залу, продовжує стрімко набирати перегляди. 

Українці, мало сказати, здивовані - адже зірка, яку давно записали в табір своїх, виявилася не такою вже й своєю. 

"Я живу на Росії, ми знаходимося в Литві. Я прошу вас, я прошу вас бл*ть. Ви любите свою країну, я люблю свою країну", - сказала Земфіра. 

Нагадаємо, після цього частина української аудиторії залишила зал і розгорнула український прапор вже у фойє. 

"А ось прапор який збісив зЄМФІРУ! Така ось українська делегація волає в холлі гучніше за оту співачку #зємфіраганьба", - написав в "Інстаграмі" український шоумен Олександр Педан. 

Телеведучий зазначив, що раніше любив Земфіру, але після того, як співачка "побачивши прапор України в залі, показала фак і матюкнулась", ставлення до неї можна висловити хештегом #Земфіраганьба.

Хоча на відеозаписах видно, що фак співачка не показувала, а нецензурне слово було радше емоційною реакцією і не стосувалося українського прапору, думку Педана розділили чимало користувачів Інтернету. 

Скандал з Земфірою: Як український прапор перетворюють на червону ганчірку - фото 1

Скандал з Земфірою: Як український прапор перетворюють на червону ганчірку - фото 2

На цьому фоні з'явилися масові заклики заборонити весь російський контент - мовляв, тепер очевидно, що від росіян не варто чекати добра. 

Дехто вирішив зайняти серединну позицію, вийшовши за межі чорно-білого світогляду. 

Так, український продюсер Олена Мозгова акцентувала: тримати прапор своєї країни на концерті -  нормально, втім, можливо, у співачки просто був не той настрій. 

Скандал з Земфірою: Як український прапор перетворюють на червону ганчірку - фото 3

А деякі користувачі пояснили інцидент схильністю Земфіри до епатажу. 

Скандал з Земфірою: Як український прапор перетворюють на червону ганчірку - фото 4

Знайшлося чимало людей, які поставилися до витівки Земфіри з розумінням. Підприємець Олексій Хмара впевнено і емоційно став на захист співачки і навіть запостив хештег #‎JeSuisZemfira‬.

Хмара зазначив, що був на концерті зірки, все бачив на власні очі і ситуацію сприймає однозначно. 

"Земфіра впродовж концерту доволі ввічливо і не раз попросила прибрати усі прапори. Аби не дати підстав путінофілам витурити її з рідного дому. Насправді нашого бійця в їхній країні зла. Та дехто цього не збагнув. А тому виплеснув перегаром усю свою лють на співачку низкою злобних постів. Ще і з добряче підредагованими відео на підтримку.

Я був на тому концерті. І бачив, як все відбувалось. Хамство, воно інтернаціональне. Навіть, коли вдягнене у жовто-блакитні шати", - обурився Хмара. 

Скандал з Земфірою: Як український прапор перетворюють на червону ганчірку - фото 5

Звичайно, з одного боку, обурення українців можна зрозуміти: на концертах заведено піднімати прапори своїх країн, аби заявити про присутність. У певному сенсі це вважається традиційним виявом фанатської любові. Мовляв, дивіться, у нашій країні вас теж люблять...

Тож різко-негативна реакція співачки з цього приводу дивує - збираючись у міжнародний тур, було дивно розраховувати не побачити у залах жодного українського прапору. І до цього можна було емоційно підготуватися. 

З іншого боку, ми пам'ятаємо, що історія з українським прапором у Земфіри вже була. Позаминулого літа співачка не побоялася розгорнути жовто-блакитний прапор на концерті у Тбілісі.

Тоді ватницькі ЗМІ розшумілися не на жарт. Земфірі навіть пообіцяли вручити на іншому виступі "прапор "ДНР", аби подивитися на її дії. А один з шанувальників пригрозив подати на зірку до суду за образу.

Раніше Земфіра також висловлювала підтримку Україні, хоч і не прямо. Співачка не раз виконувала на Росії пісню "Океану Ельзи" "Відпусти", а одного разу навіть прибрала з сайту весь контент, лишивши тільки цю композицію. 

Але вільнюська історія у свідомості українців одним махом перекреслила всі позитивні спогади - статус опозиціонерки змінився на однозначне "ватниця". Українці не схотіли зрозуміти, що на Росії мати свою думку не так вже й легко, згадати хоча б історію з цькуванням Андрія Макаревича. Або ж Діану Арбеніну, яка після численних заборон її концертів зламалася і таки розповіла ЗМІ про "фашистську українську владу".

Що ж до Земфіри, вона поки тримається. А її небажання зайвий раз дражнити кремлівську кліку не таке вже й дивне. І в даній ситуації українські шанувальники могли б піти назустріч зірці, а розгорнути прапор вже у фойє. Адже те, що для них - лише розвага, для самої Земфіри може обернутися серйозними проблемами. І обернутися саме через те, що зірка завжди дотримувалася адекватних поглядів. Затятим ватникам на кшталт Кіркорова чи Стаса Михайлова за кілька жовто-блакитних прапорів у залі нічого б не загрожувало. 

Втім, до такого розуміння більшості українців далеко. Вони продовжують стояти на своєму, перетворюючи наш прапор на своєрідний знак небезпеки, червону ганчірку навіть для друзів. І скандал, який розгорівся навколо інциденту, лише посилює ефект. 

Психологами давно доведено, що затюкуваннями і "ганьбою" не заведеш собі нових прихильників. Образи рідко додають популярності людині чи то державі. І грати на власній сопілці за кордоном треба з розумом. Всі пам'ятають, як свого часу інформаційна кампанія Ющенка щодо Голодомору у сприйнятті суспільства перетворила трагедію українців на своєрідну манію президента. Наразі бажання українців заявити про себе ризикує перетворитися на таку ж нав'язливу ідею. 

Крім того, не варто забувати, що  ввічливість далеко не завжди притаманна цій російській зірці. Наприклад, згадується випадок, коли співачка розтрощила камеру надокучливому фанату, а потім мала з ним судові тяжби. А на одному концерті на Росії пригрозила шанувальнику: "Я тобі зараз так дам, не унесеш". 

Втім, зазвичай такі речі Земфірі пробачають, передусім за талант. Та й інші світові рок-зірки різким слівцем не гребують. Зрештою, люди творчі, і дипломатами не працюють.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя