Синод РПЦ йде шляхом Кремля і самоізоляції, - речник УПЦ КП

Синод Російської православної церкви повторює політику Кремля і йде шляхом самоізоляції у відповідь на законні рішення міжнародної спільноти

Про це заявив речник УПЦ Київської Патріархії Євстратій Зоря, передає Depo.ua.

"Патріарх Кирил з 1991 року особисто є архітектором розділення Української Церкви. Тому йому важко визнати провину за 27 років хибної діяльності, яка затягла всю повноту православ'я у конфлікт", - зазначив він.

На його думку, ситуація "рано чи пізно буде вилікувана і РПЦ повернеться у спілкування".

"Тепер перед всіма, належними до Московського патріархату в Україні, постає питання: йти разом з РПЦ у розділення чи залишатися в єдності зі Вселенським Православ'ям - через Помісну Українську Церкву?", - підсумував він.

Нагадаємо, сьогодні, 15 жовтня, синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування.

11 жовтня, Синод Вселенського патріархату офіційно оголосив про рішення надати томос про автокефалію майбутній об'єднаній Українській православній церкві.

Також священний синод Константинопольського патріархату в Стамбулі зняв анафему з патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Патріарх Філарет заявив, що об'єднання українських церков буде швидким.

Президент України зазначив, що рішення про надання автокефалії Україні прийнято.

У неофіційних коментарях ієрархи РПЦ уже назвали рішення Синоду Константинопольського патріархату "катастрофічним".

Церковники УПЦ МП заявили, що на Вселенського патріарха Варфоломія треба накласти анафему за рішення зняти анафеми з очільників українських православних церков Філарета та Макарія.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Зоря