Штучний інтелект навчився передбачати рішення ЄСПЛ

Група вчених з Великої Британії навчила штучний інтелект передбачати рішення Європейського суду з прав людини
Depo.Життя
26 жовтня 2016 09:57
ФОТО: depo.ua

Алгоритм, розроблений в Університетському коледжі Лондона (UCL) та Університеті Шеффілда, "натренували" на 584 постановах, винесених за позовами громадян Страсбурзьким судом, повідомляє Depo.ua з посиланням на Computer Science..

За словами дослідників, комп'ютерна програма вгадує результат судових справ, пов'язаних з тортурами, приниженням особистої гідності, обмеженням основних свобод і т.д. в 79% випадків. Новий алгоритм на основі технологій машинного навчання аналізує текст звернення, виявляє окремі патерни і виносить вердикт: "порушення" або "непорушення".

"Ми не думаємо, що ШІ приходить на зміну суддям і адвокатам, але вважаємо, що вони знайдуть його корисним для швидкого виявлення закономірностей в справах, які ведуть до певних результатів розглядів, - сказав Ніколаос Алетрас з UCL, - Він також може виступати цінним інструментом для акцентування уваги на справах, в яких, швидше за все, була порушена Європейська конвенція про права людини ".

За словами співавтора дослідження Васілеойса Лампоса з UCL, штучний інтелект вперше пророкує результат справи шляхом аналізу тексту, підготовленого судом. Ранні, менш точні алгоритми брали за основу характер злочину або політичну позицію кожного судді.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя