Show must go on: Навіщо росіянам показали, як Росляков розстрілює стіни в Керчі

На Росії опублікували нарізку з камер спостереження, в якій продемонстрували, як студент Росляков вбивав людей у коледжі в Керчі

Відео показав телеканал "Россия 1" в програмі "Вести Крым", який нічого не робить без вказівки зверху, як і більшість, а то і всі російські ЗМІ.

Подали нарізку як сенсацію, бо кадри публікувалися вперше. Раніше у ЗМІ зливалися різні записи, як Росляков виходить з дому, спалює сейф і Біблію та інші фрагменти без насильства. А тут вже були елементи, які мають емоційний вплив на глядача - вбивства.

Перед демонстрацією ролика від екранів телевізорів попросили забрати дітей. Ведучий новин спочатку коментував ролик, до того моменту, як Росляков на кадрах не почав вбивати людей. Всього у спущену в ЗМІ нарізку потрапило дві сцени, де так чи інакше фігурують загиблі. Спочатку Росляков стріляв у дорослу жінку, хоча сам момент пострілу обрізаний. Потім в коридорі він зустрів хлопця, вистрілив в нього. Коли поранений почав бігти, Росляков поцілив йому в спину другим пострілом. Також з відео видно, як Росляков крокує двором коледжу у футболці з написом "ненависть", заходить через запасний вхід, лишає бомбу, з кимось вітається і стріляє по стінах та комп'ютерах. Сам вибух теж присутній - вилітають вікна і двері, поранені діти шкутильгаючи і повзаючи намагаються вибратися з будівлі.

YouTube оперативно заблокував ролик через сцени насильства, тому оцінити його ще вчора увечері можна було хіба на телеграм каналі Mash. Сьогодні його немає і там.

Загалом, російський планктон якісно підживлюють новою інформаційною кашею.

Чимало росіян, починаючи від матерів постраждалих, дітей, котрі були в коледжі, а також різних лідерів думок раніше висловлювали думку, що у Рослякова був спільник. І навіть силовики почали його шукати.

https://www.youtube.com/watch?v=ZAeJJXjtZek&t=192s

Але від самого початку в ЗМІ просувалася теорія, що Росляков є послідовником "Колумбайна". Теракт в коледжі готував два роки, купував патрони рушницю, тренувався і сам є з бідної, проблемної родини. Ще й "свідків Єгови", котрі на Росії заборонені та визнані екстремістами.

Новинні ресурси і досі просувають цю теорію, але вже обережно так натякають, що спільник в стрілка таки міг бути. Це навіть ведучий "Россия 1" сказав під час демонстрації "жахливого" ролика, загостривши увагу на іншій людині, з якою вбивця вітався. Очевидно, що керченську історію крутитимуть ще довго, вона чудово заглушила гвалт навколо пенсійної реформи і непопулярних дій влади, а також кислотного Армянська, який знову ожив у соцмережах.

Можливо, що сцени з іншими вбивствами для кримчан та росіян лишили на пізніше - мізкам планктону ж треба щось їсти. Як і нові версії стосовно "кривавої середи". Чимало моментів у цій історії свідчать про це, як і викликають багато запитань.

По-перше, на Росії теракти в школах дуже прирівнюють із американськими проблемами. Як сказав Путін у Валдаї, це вплив глобалізації. От тільки в США кожен розстріл ЗМІ опрацьовують професійно, досліджуючи схему руху стрілка і намагаючись відтворити події. Причому схема, навіть у випадку гучного масового розстрілу людей у Лас-Вегасі в 2017-му, була дуже оперативно опублікована в NYT за кілька днів після трагедії. Все це дає можливість максимально точно відтворити події, а також перевірити і поставити під сумнів офіційну версію силовиків. З моменту теракту в Керчі пройшло вже п'ять днів, пішов шостий. Народу лише підкидають новеньке відео і новинки з минулого Рослякова. Ніяких тобі схем чи професійної роботи ЗМІ. Таке враження, що офіційна версія пишеться по ходу події - її немає кому ставити під сумнів. І в сценарії, згідно з обставин, можуть з'явитися нові герої. Варто нагадати, що силовики дуже багато часу провели в день трагедії у будівлі коледжу, нікого не пускаючи, тримаючи там тіла загиблих...

По-друге, сам відеоролик, який показали росіянам, викликає більше запитань, ніж відповідей. Безперечно, російські ЗМІ, навіть опозиційні, ці питання ставити не збираються. За них це зробимо ми. Навіщо росіянам продемонстрували здебільшого нарізку, де Росляков розстрілює стіни? Жодних пострілів у натовп, він більшість часу бродить по пустих поверхах. Як він встиг вбити 21 людину менше ніж за 10 хвилин? Як ми вже казали, сцени насильства можуть бути видані пізніше. Але з такою ж імовірністю, потім ми дізнаємося про його спільника. Тут головне, у що більше готовий повірити планктон. Його настрої відстежуються в "Твіттерах" і "Фейсбуках", а де треба - коригуються лідерами думок, ботами.

Керченська трагедія помре у ЗМІ сама собою, якщо для продовження тематики не буде необхідності. А якщо доведеться і далі концентрувати увагу суспільства на стрілянині, там можуть з'явитися найбільш неочікувані розв'язки. Необов'язково з українським слідом - хоча екологічну катастрофу в Армянську, як відомо, теж ми підлаштували. Є ще татари, "Хізб-ут-Тахрір", або ж просто нерозділене кохання чи злісний вплив соцмереж. Головне - тримати інтригу. Show must go on.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія