Шкарлет запевняє, що зарплати вчителям наступного року все ж будуть рости

Виконувач обов'язків міністра освіти і науки Сергій Шкарлет запевняє, що зарплати педагогів будуть зростати, попри призупинення ухваленої ще в 2019 році постанови уряду про їх підвищення

Шкарлет запевняє, що зарплати вчителям н…
Фото: Telegram Сергія Шкарлета

Про це Шкарлет у написав у своєму Telegram-каналі, передає Depo.ua.

За його словами, підвищення заробітних плат педагогам передбачає проект державного бюджету на наступний рік.

"Зарплати освітян зростатимуть, незважаючи на необґрунтовані рішення минулої влади та економічні труднощі через пандемію коронавірусу. Цьогоріч знайдено можливість збільшити посадові оклади всіх працівників бюджетної сфери, зокрема педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників, із 1 вересня 2020 року на 5,8%. Уряд схвалив, і парламент у першому читанні вже розглянув проєкт Державного бюджету України на 2021 рік, яким передбачено на галузь освіти 173,8 млрд гривень. Це на 34 млрд грн більше, ніж цьогоріч", – написав Шкарлет.

За його словами, в проекті держбюджету вказано, що посадові оклади працівників за Єдиною тарифною сіткою у 2021 році збільшуватимуться двічі: з 1 січня та з 1 липня. Отже, із січня 2021 року розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників бюджетної сфери, в тому числі галузі освіти і науки, збільшаться на 20%, а з липня – ще на 8,3%.

"Це збалансований і фінансово забезпечений проект бюджету. Тобто кошти на таке збільшення посадових окладів і заробітних плат на 2021 рік передбачені. Працюємо над тим, щоб знайти можливість додатково підвищувати рівень зарплат освітян", – заявив в.о. міністра.

Нагадаємо, 23 листопада Кабінет міністрів вирішив ще на рік перенести реалізацію ухваленої в липні 2019 року постанови №822 про зростання зарплат вчителів на 20-70%.

Довідка: 10 липня 2019 року Кабмін схвалив реформу оплати праці педагогів з підвищенням до чотирьох прожиткових мінімумів мінімального окладу до 2023 року. У 2020 році зарплата педагога мала становити 2,5 прожиткового мінімума, в 2021 році - 3 мінімуми, в 2022 році - 3,5 мінімума і з січня 2023 році - 4 прожиткові мінімуми. Пізніше в зв'язку з відсутністю коштів на реалізацію реформи в державному і місцевих бюджетах, зазначена постанова була призупинена до 31 грудня 2020 року.

У свою чергу Міносвіти заявило, що на реалізацію раніше ухваленої постанови № 822 "Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів та установ освіти і науки", яким передбачається поступове (до 2023 року) підвищення найнижчого посадового окладу зазначених категорій працівників до рівня 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб в 2021 році необхідно 50 млрд грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme