Невідшліфований діамант, свастика і міністр Комаровський: Що за вісті з України підірвали соцмережі всього світу

З українських новин за останній рік користувачів соцмереж найбільше вразила обіцянка президента України Володимира Зеленського перераховувати відсоток з використання надр на рахунки українським дітям, песимістична цитата з інтерв'ю Івана Марчука та стаття Юрія Бутусова про загибель воїна Дениса Лошкарьова 

Невідшліфований діамант, свастика і міні…

Про це свідчать дані сервісу buzzsumo.com, який демонструє охоплення соцмереж різних тем. 

Так, зокрема, виглядає ТОП-3 найпопулярніших текстів за словом "Україна". 

Перша тема врізалася у пам'ять всім, хто вивчав передвиборчі програми кандидатів у президенти, а от другу сходинку неочікувано посіла перепощена цитата із інтерв'ю видатного українського художника Івана Марчука "Громадському радіо". 

Цікаво, що прізвища художника у заголовку немає, тож така висока позиція демонструє явний запит на "зраду". 

Depo.ua дослідив, на які теми звертали увагу за іншими пошуковими запитами. 

Так, задавши у пошуковик "Украина" російською, отримуємо іншу картину. 

У ТОП-3 дві новини з протилежним настроєм - щодо найвищого за сім років зросту ВВП та низьких позиціях нашої країни у світових рейтингах. Також активно читали і постили новину про юних живодерів, які переїхали собаку. 

А от результати за запитом Ukraine демонструють, що світ і не думає надто перейматися нашими проблемами. 

Перші позиції займають скандальні замітки щодо візиту американської конгресменки Ненсі Пелосі в Україну та Італію.  Суть в тому, що для поїздок пані Пелосі використовувала літак Повітряних сил країни і в цілому вгехала на проїзд $200 тис. 

Лише потім - тексти про захоплення росіянами українських моряків та наші президентські вибори. 

За запитом Kyiv лідером виступає новина "МЗС України розпочинає всесвітню кампанію #Kyiv Not Kiev", яка охопила аудиторію у 30,3 тис. користувачів. А от друга і третя позиція - за матеріалами видання Forbes.com. І це не може не радувати. Адже заголовки статей говорять самі за себе - "Чому ви маєте пропустити Париж та відвідати Київ" та "Припиніть недооцінювати Київ, невідшліфований алмаз Східної Європи". 

Занісши у рядок пошуку Kiev отримуємо згадку про перемоги мексиканської молоді на математичній олімпіаді, яка проводилася у нашій столиці. 

На другому місці, на жаль, - кричущий фейк про свастику на сходах київського супермаркету. На жаль, результат демонструє безпринципність та успішність кремлівської пропаганди, про яку не варто забувати. 

"Бронзовим" призером стало повідомлення про футбольний матч. 

За прізвищем нашого нового президента українською першими видає дві новини про пункти з його програми і новину про нібито перемовини тоді ще кандидата у президенти з румунською прокуроркою і антикорупціонеркою Лаурою Кевеші.

В російському варіанті найбільше охоплення, як не дивно, у новини ще за січень про те, що Зеленський може призначити Євгенія Комаровського міністром охорони здоров'я. 

Те, що у матеріалі просто зацитували думку користувачів соцмереж, не завадило йому захопити увагу 148,5 тис. користувачів Facebook. 

За запитом Zelenskiy перша позиція у статті американського історика, представника української діаспори Олександра Джона Мотиля "Український телепрезидент небезпечно проросійський". Свого часу політичні противники Зеленського активно шарили публікацію і в українському сегменті Facebook. 

"Срібло" обіймає інтерв'ю нинішнього голови держави BBC. 

Лише за кілька сходинок - новини про перемогу Зеленського у виборах. 

 

На третій сходинці публікація знову ж таки Джона Мотиля під назвою "Чому президентство Зеленського - катастрофа для України". 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme