Що то за нагорода, яку Епіфаній отримав після Байдена і Горбачова

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній отримав у Нью-Йорку "Премію Афінагора з прав людини"

Що то за нагорода, яку Епіфаній отримав…

Depo.ua розповідає, що це за премія, як її заснували і які ще відомі особистості були її лауретами.

19 жовтня митрополит Київський і всієї України Епіфаній отримав у США премію Athenagoras Human Rights Award, про що повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Фото: Орден святого апостола Андрія.

"Із почуттям щирої вдячності прийняв сьогодні в Нью-Йорку Athenagoras Human Rights Award. Прийняв її не як нагороду для мене особисто, а як відзнаку успіху праці тисяч і навіть мільйонів українських православних вірних на Батьківщині та в діаспорі", - написав Епіфаній.

Історія премії

"Премія Афінагора з прав людини" була заснована в 1986 році Національною радою Ордена апостола святого Андрія, архонтів Вселенського Патріархату в Америці, її лауреати визначаються Комітетом з числа духовенства і мирян. Премію вручають особі або організації, які послідовно своїми діями відстоюють основні права людини і релігійну свободу на національному та міжнародному рівнях.

Фото: Facebook-сторінка митрополита Епіфанія.

Нагороду назвали на честь одного з церковних лідерів 20-го століття, покійного Вселенського Патріарха Константинопольського, Афінагора I.

Сам Афінагор, як йдеться на сайті Ордену святого апостола Андрія, народився 25 березня 1886 року в невеликому селі Васілікон в окрузі Погоніон, провінції Епір на північному заході Греції. З 1931 по 1948 рік він поступово піднімався по кар’єрних сходах церкви і служив архієпископом Грецької православної церкви Північної та Південної Америки. 1 листопада 1948 його обрали на пост Вселенського Патріарха.

"Як Архієпископ, а потім і Вселенський Патріарх він культивував нову еру визнання і престижу Православної Церкви на міжнародному та вселенському рівнях. Встановивши більш тісні контакти з сестринськими церквами православ'я, з лідерами інших християнських церков і з іншими вірами і конфесіями, його ім'я стало синонімом любові до всіх народів землі. Він дожив до того, щоб церква Константинополя була майже повністю зруйнована в вересні 1955 року під час погрому і антигрецьких заворушень з боку турецьких угрупувань. Він був першим Вселенським Патріархом, який відкрив дорогу до діалогу з Римо-Католицькою Церквою після розколу 1054 року. Він зустрівся з Папою Павлом VI 4-5 січня 1964 року в Єрусалимі, щоб примирити і разом помолитися за мир, любов і повагу між двома Апостольськими Церквами", - йдеться на сайті.

Про Орден

Орден святого апостола Андрія – це громадська некомерційна організація, афільована з Грецької православної архієпископії Америки ( її членами є впливові й заможні представники грецької громади Америки). Почесний титул архонта дарується патріархом Константинопольським грекам-мирянам, відомим і шанованим лідерам православно-християнської релігійної громади, на знак їх видатних заслуг перед Константинопольською православною церквою. Це один з провідних в світі православних орденів.

Відомі лауреати

Серед відомих лауреатів премії - колишній віцепрезидент США Джо Байден, який отримав її у 2015 році. Про нього тоді сказали, що він "постійний друг і голос прихильності до вільного здійснення духовної місії Вселенського Патріархату".

Відео до вручення премії Джо Байдену

У 2005 році премію вручили Михайлу Горбачову  президенту СРСР. Зокрема, це було пов’язано із демократизацією відношення влади до церкви. У прес-релізі зазначається, що "його закон про свободу віросповідання був одним з його найбільших демократичних вкладів, що дозволили мільйонам вільно сповідувати свою релігію вперше з часів більшовицької революції і за режиму комуністичної партії".

Відео до вручення премії Михайлу Горбачову

У 2002 році премію отримали 41-й президент США Джордж Буш і його дружина Барбара Буш. "В геополітичному плані президент Буш керував періодом безпрецедентних позитивних змін. Від падіння радянського комунізму до звільнення багатьох поневолених народів в світі, що розвивається, його термін у Білому домі все більше визнається таким, що має величезне історичне значення, особливо в контексті прав людини", - йдеться у прес-релізі до вручення нагороди.

Барбару Буш відзначили як "найгіднішого лауреата премії Афінагора". "Вона продемонструвала прихильність принципам і роботі, які допомагають нужденним, зміцнюють сім'ю і піднімають дух людини. Її діяльність в Американських клубах AmeriCares, Фонді грамотності сім'ї Барбари Буш і багатьох інших організаціях демонструє постійну і енергійну турботу про поліпшення життя інших людей", – зазначено у повідомленні.

Відео до вручення Премії Барбарі та Джорджу Буш

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme