Чукотка та Аляска. Однаковий клімат, але різні долі

У День 148 річниці продажу росіянами Аляски США, журналісти depo.ua порівняли рівень її розвитку з сусідньою російською Чукоткою

Чукотка та Аляска. Однаковий клімат, але…

18 жовтня 1867-го року Росія продала Аляску США. Саме цього дня на цій частині суші було спущено російський прапор і піднято американський - США формально вступили у права володіння над величезною північноамериканською територією, проданою Росією за $7.2 млн.

Сьогодні Аляска найбільший штат США на північно-західній околиці Північної Америки, що має в своєму складі півострів Аляска: усю північно-західну частину материка, Алеутські острови й архіпелаг Олександра. До речі, Аляска стала 49-м штатом Сполучених Штатів 3 січня 1959 року.

Що спільного і різного у Чукотки та Аляски - фото 1

Порівнявши деякі статистичні дані Аляски та Чукотського краю, виявилося, що росіяни досі перебувають у Середньовіччі, де нема залізничного сполучення, а авіасполучення лише починає розвиватися. 

Крім того, у Росії кульгають на дві ноги і автомобільні дороги, які згідно державних звітів, лише "активно" будуються. 

Тоді, як Аляска є одним з найбільш розвинутих штатів Америки, з потужною інфраструктурою та високими показниками доходів на душу населення. 

Що спільного і різного у Чукотки та Аляски - фото 2

Аляска (США). Найбільший за площею штат США, знаменитий своїми природними багатствами. На території Аляски знаходиться: понад 3 млн озер і 3 тис. річок.

Населення Аляски – 626 тис. чоловік

Загальна площа — 1 717 855 км²;

Доходи та витрати Аляски: ВВП штату у 2005 р. склав $39.9 мільярдів. На душу населення за 2005 р. ВВП склав $60,079, третій показник у США.

Що спільного і різного у Чукотки та Аляски - фото 3

Залізниця: Аляскинська залізниця — зв'язує міста Сьюард і Фербанкс. Функціонує з 1909 року (офіційна дата відкриття — 1914 рік), довжина — 760 кілометрів. Одна з небагатьох залізниць світу, яка проходить через національні парки (Деналі), і одна з небагатьох, де деякі потяги можна зупинити і підсісти на них, помахавши білою хусткою, тобто автостопом.

Авіасполучення: У зв'язку з важкою доступністю більшості місць штату на Алясці дуже розвинене повітряне сполучення: фактично, кожен населений пункт, у якому живе хоча б два-три десятки жителів, має свій аеродром.

На территории Аляски находятся 5 великих (4 з них міжнародних) аеропортів. Загальна кількість летовищ перевищує дві сотні.

Що спільного і різного у Чукотки та Аляски - фото 4

Автомагістралі

• Автомагістраль Річардсона (592 км, від Вальдеса до Фербенкса)

• Аляскинська автомагістраль (+2237 км, від Дельта-Джанкшен до Доусон-Крік, Британська Колумбія, Канада), відома також як Військова автомагістраль Аляска - Канада

• Автомагістраль Далтона (667 км, від автомагістралі Еліота, північніше Фербенкса, до містечка Дедхорс ("Мертвий кінь", Deadhorse англ.) В декількох км від Прадхо-Бея)

• Автомагістраль Клондайка (705 км, від Скагуей до Доусона в Юконі, Канада)

• Паркова автомагістраль (520 км, від Анкоріджа до Фербенкса)

Що спільного і різного у Чукотки та Аляски - фото 5

Автономний округ Росії - Чукотський край.

Чукотський автономний округ - суб'єкт Російської Федерації на Далекому Сході.

Межує з Республікою Саха (Якутія), Магаданської областю та Камчатським краєм. На сході має морський кордон з США.

Вся територія Чукотського автономного округу відноситься до районів Крайньої Півночі.

Населення – 50 тис. чоловік

Загальна площа – 721481 км²;

Що спільного і різного у Чукотки та Аляски - фото 6

Залізниця: Чукотський край досі немає залізничного сполучення. Це один з шести регіонів Росії, який живе без залізниці.

Авіасполучення: Кількість аеропортів – 11.

Автомагістралі: У 2012 році розпочато будівництво федеральної автомобільної дороги "Колима-Омсукчан-Омолон-Анадир", яка забезпечить цілорічний транспортний зв'язок Чукотки з дорожньою мережею Далекого Сходу Росії.

Зараз на території Чукотського АО діє федеральна дорога А384 протяжністю 30,5 км від вертолітного майданчика міста Анадир до аеропорту в селищі Вугільні Копальні, причому 8 км шляху проходить безпосередньо по льоду Анадирського лиману.

Що спільного і різного у Чукотки та Аляски - фото 7

Витрати бюджету: На жаль, знайти дані про рівень ВВП Чукотського краю не вдалося.

Проте відомо, що витрати Чукотського автономного округу в 2015 році мають скласти $321, 318 тис. Тобто у середньому на душу населення ця сума складає $6 тис.

Взагалі за рівнем витрат на душу населення АО Чукотський край знаходиться на шостому щаблі у Росії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme