Що чекає Пугачова на зоні

Мабуть таку картинку багато хто уявляє, коли думає про кару для вбивці поліцейських Олександра Пугачова
Depo.Життя
29 вересня 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
Що чекає Пугачова на зоні
Що чекає Пугачова на зоні

Тим паче, що за повідомленням речника МВС Артема Шевченка, його розшукували, в тому числі, за "Насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом". А всі ж знають, що ґвалтівникам на зоні шлях один – клуб "Блакитна устриця". Пугачов наразі активно одужує, через 1,5 тижні його можуть перевести в СІЗО, тож скоро суд, тюрма і "татара-та-та-там".

Але часи змінилися і виявляється, що кара може бути і не такою.

Власне, її взагалі може не бути, може він втекти, чи раптово повіситися в СІЗО, чи випустять його, бо подейкують, Пугачов був замішаний в наркотрафіку з "Новоросії" в Україну.

Але то таке. Уявімо, що усе ж таки наш найгуманніший суд винесе йому якщо не довічне, то хоча б років 25. І що, "Вагончик тронется", піде Сашко по етапу "начнет выпытывать купе курящее про его прошлое и настоящее", і після того, як "выпытает", перетвориться Пугачов на Пугачову? Можливо, його навіть почнуть називати Аллочкою…

Що чекає Пугачова на зоні - фото 1

Ні, не почнуть. Ті, хто вважають, на всіх гвалтівників в колонії чекає доля їхніх жертв, помиляються. Відношення до ґвалтівників в колоніях на пострадянському просторі останніми роками змінилося, і якщо колись їх і могли ґвалтувати (особливо педофілів), чи за умовчанням вважати "опущеними", то зараз такого нема. Послуги сексуального характеру на зоні надають деякі чоловіки добровільно (за цигарки, пайку, тощо), а ґвалтувати кого вважається для нормального засудженого непристойним. Тим паче, це карається законом.

Екс-голова Державної пенітенціарної служби Сергій Старенький пояснює: за великі проступки зека можуть вважати опущеним, тобто представником найнижчої касти, але сексуального насильства над опущеними не роблять. Можуть, наприклад, сильно побити.

"Це найнижча каста, до неї зараховують за важкі злочини, наприклад, за крадіжку в своїх. Але й за таке із винним не роблять статтєвий акт, можуть просто побити. Навіть "по поняттям" карати згвалтуванням неможна", - каже він.

"Зараз "по понятіям" засудження за згвалтування не вважається таким проступком, за який "опускають", тобто переводять у найнижчу касту у ієрархії злочинців на зоні, - пояснює голова ГО "Щит" (захист прав працівників пенітенціарних закладів та засуджених) Тимур Одерій. - Навпаки, таке зухвале вбивство поліцейського беззаперечно додасть йому авторитету в очах інших вязнів, та він навіть може претендувати на роль "смотрящого" за тюрмою, враховуючи його зухвалість, холоднокровність та фізичну форму.

Висловлена Одерієм думка про те, що Пугачов стане авторитетом на зоні, через вбивство поліцейських є другою за популярністю у соцмережах, після "пєтушиной".

Скоріш за все, так би воно і було, якби Пугачов опинився на звичайній зоні і поводився агресивно у відношенні до адміністрації. Але він, скоріш за все, якщо і сяде, то в  колонію для колишніх співробітників МВД.

"Якщо це буде довічне ув'язнення, то це буде установа виконання покарань, де відбувають термін довічники. Якщо ж таки йому не дадуть довічне, а наприклад, 15 років (максимальний термін), то це буде "ментівська зона" в Чернігівській області, тому що він служив у спецпідрозділі МВС, а такі в'язні сидять окремо від загальної маси" - розмірковує Одерій.

В Менській, додає Старенький, Пугачова посадять камеру-одиночку чи удвох із якимось іншим міліціянтом. І там Олександру буде не солодко. Ґвалтувати, себто опускати, скоріш за все не стануть, але він опиниться в ізоляції.

"В Менській колонії сидять "старі" менти. Нових вони не люблять", - пояснює Старенький. – Не думаю, що дійде до опускання. Хоча зараз бардак, можуть прийняти на нього замовлення з волі. Гадаю, багато є бажаючих, щоб він не заговорив. Але це скоріш на стадії СІЗО. Хоча мій прогноз – його визнають неосудним. Неосудність всіх влаштує – кінці у воду. І вийде через кілька років на волю. Одужає".

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя